İlk Buluşmada Bitcoin’den Bahsetmek: Kadınlar BTC Hakkında Ne Düşünüyor?

İlk Buluşmada Bitcoin’den Bahsetmek: Kadınlar BTC Hakkında Ne Düşünüyor?

Paylaş
İlk Buluşmada Bitcoin’den Bahsetmek: Kadınlar BTC Hakkında Ne Düşünüyor?

Jessica Huseman gibi bazı kadınlar Bitcoin’den o kadar nefret ediyor ki, ilk buluşmada Bitcoin lafı geçerse ikinci buluşma hayal oluyor. Peki diğer kadınlar gerçekten Bitcoin hakkında ne düşünüyor?

Jessica Huseman Twitter’da Fırtınalar Estirdi

Kadın takipçilerine tavsiyeler veren Jessica Huseman art arda tweet attı:

“Tek söyleyeceğim şey şu: Eğer ilk buluşmada karşınızdaki bilerek ve isteyerek Bitcoin veya blockchain konusunu açıyorsa, ikinci buluşma olmamalı.”

Görünüşe göre Huseman’a katılan birçok kadın var. Tweetine gelen cevaplar, dediklerini destekleyen türde GIF’ler ve meme’lerden oluşuyor.

Kadınları blockchain’e teşvik etme çalışmaları zorlukla karşı karşıya gibi duruyor. Bir Medium gönderisine göre, tüm kripto para ve blockchain endüstrisinin yalnızca %5’i kadınlardan oluşuyor.

Kurulum gerektirmeyen donanım cüzdanları piyasaya sürerek ve bu cüzdanlara kadın dostu isimler vererek Bitcoin’i kadınlara daha ulaşılabilir hale getirmeye çalışan Bobby Lee, kulak ardı ediliyor olabilir.

Bitcoin’i Seven Kadınlar da Var

Tabii ki Huseman’ın tweetleri bir miktar tepki yarattı. Merak etmeyin, Bitcoin’i seven kadınlar da var.

En sakin ama dikkat çeken cevap ise NBTV’nin sunucusu ve Bitcoin influencer’ı Naomi Brockwell’den geldi: “Farklı türde erkeklerden hoşlanıyoruz.”

Başka bir kadın takipçi ise şunları söyledi:

“Benim için ikinci buluşma olurdu, çünkü ilk buluşmada blockchain’den veya kriptodan bahseden büyük ihtimalle ben olurdum. Bazı kadınlar için bu konular ilgi çekici.”

Bazıları ileri gidip Huseman gibi düşünen, Bitcoin’i takdir etmeyen kadınlar yüzünden kadınların mirastan eşit pay hakkı alamadığını, “onların kaybı” olduğunu söyledi.

Fakat Huseman ikna edilemedi ve üstüne “Facebook’un yaptığı her şeyden” konuşan bir erkekle buluşabileceğini söyleyerek konu hakkında ne kadar az bilgisi olduğunu ortaya koydu.

Peki Jessica Huseman Kim?

Bu noktada Jessica Huseman’ın kim olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. 65 bin takipçili bir Twitter hesabı olan Teksaslı Huseman, ProPublica isimli siyasi haber sitesinde muhabirlik yapıyor. Bitcoin’den nefret ediyor gibi görünse de oldukça zeki bir kadın, hatta Columbia Üniversitesi’nde ders veriyor.

LinkedIn hesabına göre, “oy hakları ve adil seçimler” konusunu anlatıyor. Seçim sürecine şeffaflık getirebilecek bir teknolojiye karşı böyle bir duruş sergilemesi biraz ironik. Belki de insanlara fayda sağlayabilecek alternatif finans sistemi hakkında hiçbir şey duymamış.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap