İki Bitcoin borsasının kullanıcıları daha paralarına erişemiyor – Uzmancoin.com

İki Bitcoin borsasının kullanıcıları daha paralarına erişemiyor – Uzmancoin.com

Paylaş
İki Bitcoin borsasının kullanıcıları daha paralarına erişemiyor – Uzmancoin.com

Bir Kanada eyaletinin finans regülatörü, bir kripto para borsasının kontrolünü eline aldı ve bir başkasını ise soruşturuyor. Bu arada borsaların müşterileri de paraları konusunda endişeli.

The Canadian Press’te yer ala habere göre, geçtiğimiz hafta British Columbia Menkul Kıymetler Komisyonu, eyaletteki Yüksek Mahkeme’den Vancouver merkezli kripto para borsası Einstein’ı müşterilerin paralarına erişememesi konusunda çok sayıda şikayet aldıktan sonra kendi kontrolüne vermesini istedi.

Bunun ardından mahkeme, geçtiğimiz Cuma denetleme şirketi Grant Thornton’u Einstein’ın varlıklarını koruma altına alma göreviyle atadı. Denetçi şirket, mahkeme tarafından verilen ve Einstein borsasının herhangi bir ticari mülküne zorla giriş yapabileceğini belirten yasal bir belge yayınladı.

Komisyon, borsanın 12.4 milyon dolar değerinde müşteri fonu tuttuğuna inandığını bildirdi. Regülatör, Einstein’ın avukatının 31 Ekim’de kâr yetersizliğinden dolayı borsanın kapılarını kapatmayı planladığını bildirdiğini aktardı.

Komisyon ayrıca Nanaimo’da yer alan bir başka kripto para borsası ezBtc.ca’nın müşterilerinden de şikayet aldığını duyurdu.

Hem ezBtc.ca hem de Einstein’ın internet siteleri şu anda kapalı durumda ve Einstein, Temmuz ayından bu yana resmi Twitter hesabını güncellemedi. Öte yandan ezBtc.ca’nın müşterilerinin aylardır borsadan haber alamadığı ve platformun e-postalara yanıt vermediği iddia ediliyor.

Kanadalı kripto para yatırımcıları, geçtiğimiz yıl da QuadrigaCX vakasıyla sarsılmıştı. Bu borsanın CEO’sunun gizemli ölümü sonrası 115,000 müşterinin 200 milyon dolarlık varlığına erişim sağlanamamıştı, çünkü cüzdanların şifresini bilen ve erişebilen tek kişi CEO’nun kendisiydi.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap