İki Ayda 600’den Fazla Kripto Para ATM’si Kuruldu

İki Ayda 600’den Fazla Kripto Para ATM’si Kuruldu

Paylaş
İki Ayda 600’den Fazla Kripto Para ATM’si Kuruldu

CoinATMRadar verilerine göre kripto para ATM’lerinin sayısı 7 bini geçti. ATM sayılarındaki bu artış hem talebin artığını hem de kripto para kullanımının gitgide kolaylaştığını gösteriyor.

7 Binden Fazla

Kripto para kullanıcıları bu ATM’leri kullanarak kısa süre içerisinde kripto para işlemi yapabiliyorlar. İnsanlar bu ATM’ler sayesinde çeşitli noktalarda kripto para ile ödeme yapabiliyor ve böylece itibari para kullanmak zorunda kalmıyorlar.

CoinATMRadar verilerine göre kripto para ATM’lerinin sayısı hızlı bir şekilde artış gösteriyor. Bu sayı bundan neredeyse bir ay önce 6 bin 500’ü geçmişti. 1 Ocak tarihinde 6 bin 300 civarında ATM bulunurken günümüzde 7 bin 15 tane ATM bulunuyor.

Toplamda 42 farklı şirket tarafından üretilen bu ATM’lerde Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash, Dash ve Litecoin gibi kripto paralar kullanılabiliyor.

Ülkelere Göre Dağılım

Kripto para ATM’lerinin ülkelere göre dağılımına baktığımızda ABD’nin diğer ülkelere kıyasla açık ara önde olduğunu görebiliyoruz. Sayısı 7 bini geçen bu ATM’lerin beş bin tanesi ABD’de bulunuyor.

ABD’nin hemen ardından 750 ATM’yle Kanada, onun ardından ise 303 ATM’yle Birleşik Krallık geliyor. CoinATMRadar’ın güncel verilerine göre Türkiye’de şu an için 10 farklı ATM bulunuyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap