İki Analistten Tahmin: Bitcoin Kısa Süre İçerisinde Yeniden 10 Bin Dolar Olabilir

İki Analistten Tahmin: Bitcoin Kısa Süre İçerisinde Yeniden 10 Bin Dolar Olabilir

Paylaş
İki Analistten Tahmin: Bitcoin Kısa Süre İçerisinde Yeniden 10 Bin Dolar Olabilir

Bitcoin fiyatı bu yıl 13 bin dolar seviyesine kadar çıkıp daha sonra değer kaybetmeye başladı. Bir süredir 7 bin-8 bin dolar aralığında ilerleyen Bitcoin fiyatı henüz yeniden 5 haneli fiyatlara ulaşabilmiş değil.

Kripto para analistlerinden Philip Swift ise bu durumun önümüzdeki aylarda değişeceğine inanıyor. Swift, 2020’nin Bitcoin için hızlı başlayacağını ve BTC’nin kısa süre içerisinde yeniden 10 bin doların üstüne çıkacağını düşünüyor.

2020’nin Başında

Kripto para analistleri çeşitli grafikleri kullanarak Bitcoin fiyatının gelecekteki fiyatını tahmin etmeye çalışıyorlar. Bu isimlerden birisi de Philip Swift.

Swift, Bitcoin’in on-chain hareketliliğini ve BTC fiyatının 350 günlük hareketli ortalamasını inceleyerek BTC ile ilgil yeni bir tahminde bulundu. Swift, BTC fiyatının önümüzdeki aylarda yükselişe geçmeye hazır olduğunu düşünüyor. Öyle ki Swift’e göre Ocak veya Şubat 2020’ye Bitcoin’in 12-13 bin dolar seviyesine çıktığını görmemiz mümkün olabilir.

Swift’e göre Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda 350 günlük hareketli ortalama seviyesinin üstünde kalması çok büyük önem taşıyor. Çünkü Swift’e göre Bitcoin ne zaman bu seviyenin üstünde kalmayı başarsa, ardından yükselişe geçmeye başlıyor.

Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone, Bitcoin’in 2020’de karşısına çıkacak en büyük direniş noktasının 10 bin dolar seviyesi olduğunu düşünüyor. Ancak McGlone, Bloomberg için hazırladığı yazıda Bitcoin’in bu engeli aşmasının mümkün göründüğünü ve BTC’nin kısa süre içerisinde yeniden beş haneli bir fiyata ulaşabileceğini söylüyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap