İddialı Tahmin: XRP Fiyatı 28 Dolara Kadar Çıkacak

İddialı Tahmin: XRP Fiyatı 28 Dolara Kadar Çıkacak

Paylaş
İddialı Tahmin: XRP Fiyatı 28 Dolara Kadar Çıkacak

XRP fiyatı geçtiğimiz son birkaç ay içerisinde oldukça ciddi miktarda değer kaybetti.

Ocak 2018’de 3 dolara kadar çıkan XRP fiyatı o noktadan sonra neredeyse düzenli olarak değer kaybetmeye ve 0.20 dolara kadar düşmeye başladı. Ancak sosyal medyadaki bir analist, XRP ile ilgili oldukça iddialı bir tahminde bulunuyor ve fiyatın 28 dolara kadar çıkabileceğini düşünüyor.

Büyük İddia

XRP fiyatı geçtiğimiz günlerde 0.20 dolara kadar düşerek son iki yılın en düşük seviyesini görmüştü. Ancak bu süreç içerisindE XRP Ledger’ındaki işlem sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı ve bu XRP için olumlu bir gelişme oldu.

XRP fiyatı an itibarıyla 0.22 dolar seviyesinde ilerliyor. Ancak bir analist XRP fiyatının gelecekte çok ciddi şekilde yükseleceğini ve 28 dolara kadar çıkacağını söylüyor.

Mümkün mü?

XRP’nin 28 dolara çıkması teknik olarak gayet mümkün. Ancak bu senaryonun gerçekleşebilmesi için XRP’nin gerçekten çok büyük bir yükseliş yaşaması gerekiyor.

XRP şu anda 9.472.083.245 dolarlık piyasa değeri ve sirkülasyondaki 43.299.885.509 arzıyla 0.22 dolar gibi bir fiyata sahip. Bu analistin tahminin doğru çıkması ve (sirkülasyondaki arzın sabit kalması halinde) XRP’nin 28 dolar olabilmesi için XRP’nin piyasa değerinin 1.2 trilyona kadar çıkması gerekiyor.

Şu anda XRP’nin değeri bir yana, kripto para piyasasının toplam değeri 192 milyar dolar olduğu için XRP’nin 28 dolara çıkmasının teknik olarak mümkün olmakla birlikte oldukça zor olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap