İddialarıyla Ünlenen Analist, Bitcoin’in Sıradaki 2 Düzeyini Verdi!

İddialarıyla Ünlenen Analist, Bitcoin’in Sıradaki 2 Düzeyini Verdi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İddialarıyla Ünlenen Analist, Bitcoin’in Sıradaki 2 Düzeyini Verdi!

Bitcoin 2022’de zorlu bir başlangıç ​​yaptı ve şimdiden yılın başından beri yaklaşık %20 düştü. Geleneksel finans piyasaları da S&P500’ün 1 Ocak’tan bu yana %12,5 oranında değer kaybetmesiyle, tarihlerindeki en kötü başlangıçlardan birini yaşadı. Bununla birlikte IntoTheBlock verilerine göre Bitcoin yeni bir rekor kırarken, Türk kripto para piyasasında Bozokcoin takma adıyla tanınan bir analist, Twitter hesabından 148 bin takipçisine BTC için tahminlerini paylaştı.

Analistin Bitcoin için hedefleri

Basın zamanında, Bitcoin Şubat ayında oluşan geniş aralıkta hareket ediyor ve Kriptokoin.com olarak da haberlerimizde yer verdiğimiz üzere, satın alma gücü eksikliği ve çoğu yatırımcının kararsızlığı şu anda Bitcoin’in aralığı kırmasını engelliyor. Bozokcoin takma isimli analist, paylaşımında Bitcoin için iki hedef belirtiyor:

BTC’nin tekrar 39 bin doları zorlaması ama öncesinde haftalık kapanışı 38 bin dolar altında gerçekleşmesinin kasıtlı olduğunu düşünüyorum. Düşecek algısı oluşması için yapıldı. Son oluşuma baktığım zaman 3.7500 üzerinde kalıcı olduğu sürece ilk hedefin önce 4.0500 sonra 4.2500 olmasını bekliyorum.

Bitcoin bir rekor daha kırdı

Bitcoin, kripto para piyasasının toparlanmasının ortasında bir rekor daha kırdı. IntoTheBlock raporlarına göre, lider kripto holding adreslerin sayısı yaklaşık 40 milyon ile bir rekor kırdı. Karşılaştırma için, Cardano gibi ağların yalnızca 3,5 milyon adresi olduğunu hatırlatalım.

2022’deki çoğunlukla olumsuz performansa rağmen, 880.000 yeni cüzdan ile bir miktar BTC’ye sahip adreslerin sayısı hala artıyor. Bitcoin ağının büyümesi, yalnızca 2017’nin sonunda güçlü bir artışla her zaman istikrarlı oldu.

Ağ büyümesinin önemi

Ağ büyümesi, herhangi bir kripto para birimi için en önemli metriklerden biri. Ethereum’unkine benzer akıllı sözleşmeler teknolojisinin olmaması nedeniyle Bitcoin’in kullanım durumu sınırlı kalsa da, hala acemi bireysel traderlar ve kurumlar için bir yol işareti görevi görüyor.

Kurumsallaşma öncesi benimsenme dönemine benzer şekilde, Bitcoin, Tether ve diğer stablecoin’lere benzer bir pazarlık çipi olarak kullanıldı. Ayrıca, piyasaya akan yeni fonların çoğunu emen modern sürekli veya düzenli vadeli işlemlerin aksine, işlem hacminin çoğu BTC paritelerinde yoğunlaştı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap