Ubex

Reklamcılıkta Yapay Zeka
Başlangıç 2018-05-21
Bitiş 2018-08-13

ICO Hakkında

Ubex, dijital reklam satın alımında düşük güven problemini çözmeyi hedefliyor. Akıllı sözleşmeler, reklam verenlerin ve yayıncıların (sitelerdeki reklam alanlarının sahipleri) ilişkisini olabildiğince şeffaf ve adil hale getirmenin yanı sıra tüm taraflar için riskleri en aza indirmeyi sağlıyor. Ubex, böyle bir yaklaşımı uygulayarak, geleneksel tıklama başına ödeme planından, hedeflenen eylemler için ödeme modeline, reklamverenler için en adil ve ilginç modele geçişi sağlıyor.

Rakiplerinden Farkları

Her projenin kendine özgü, özel problem çözme vizyonu vardır. Örneğin, MAD ağ projesi bir dizi ayrı ekosistem yaratmayı amaçlıyor. Papirüs ve Exchain gibi bazı projeler, merkezi reklam değiş tokuşlarına bir geçit oluşturulmasını kapsayan birleşik bir ekosistem sunuyor.

Ubex mevcut pazarın ihtiyaçlarını anlıyor ve merkezi olmayan çözümlerin piyasaya sürülmesinin çok zaman alacağını biliyor. Google Inc., Facebook Inc. ve diğerleri (reklam bütçelerinin % 60’ından fazlasını oluşturan) gibi büyük yayıncılar, yalnızca çok uzak bir gelecekte merkezi olmayan çözümlere geçebiliyor ve bu, başarılı bir şekilde gelişmesi için ciddi bir risk taşıyor. Bu nedenle Ubex, hem geleneksel DSP’ler, hem de DMP’ler ile tamamen hibrit bir etkileşim yaklaşımını ve merkezi olmayan çözümlerin yanı sıra çok paralı teklifleri ve kripto para birimlerini destekliyor.

Ancak, en önemli fark Ubex’in sadece algoritmik trafik alımları için bir yer olmadığı, ancak sistemde merkezi bir rolün yapay zekaya dayandığıdır. Exchain ve MAD gibi bir dizi projenin kendi sistemlerinde bir AI varlığını beyan etmesine rağmen, yapılarına ayrılan rol marjinaldir. Ubex AI, reklam alımlarının kalitesini sürekli olarak iyileştiriyor, hileli niteliğin tespit edilmesini sağlıyor ve sonuçta daha alakalı reklamlar göstererek kullanıcıyı memnun ediyor. Bu amaçla, yayıncıların veri madenciliği, sistem içinde bir işlev olarak dahil ediliyor.

Twitter: https://twitter.com/ubex_ai/
Facebook: https://www.facebook.com/UbexAl/
Medium: https://medium.com/ubex
Telegram: https://t.me/UbexAI

ICO Ekibi

Artem Chestnov
CEO and Co-founder
Daniel Biesuz
Head of Legal and Co-founder
Guy Weissman
CTO
Andrew Rippon
COO
Kathrin Anthony
Head of Global Sales
Cooz Komei Tokita
Head of Community Relations
Alberto Maiorana
Strategic Partnerships
Iyke Aru
Community director Africa
Alex Korobkov
IR director
Igor Selivanov
Senior Full-Stack & Blockchain Engineer
Alex Zhmurin
Senior Javascript Engineer
Eugeny Matveev
Full-Stack Engineer
Igor Vatamaniuc
Javascript Front-end Engineer
Ismail Malik
Marketing Advisor
Arie Orlovsky
Advisor Israel
Michael Gord
Technical Advisor
Dan Gartman
Compliance Advisor