İçinde Bitcoin Olan Kaç Adres Var?

İçinde Bitcoin Olan Kaç Adres Var?

Paylaş
İçinde Bitcoin Olan Kaç Adres Var?

Şu anda Bitcoin ağındaki adreslerin sayısı hiç olmadığı kadar yüksek bir seviyeye ulaştı ve Bitcoin böylece yeni bir rekor daha kırmış oldu.

Bitcoin’in tam olarak kaç kişi tarafından, ne kadar sıklıkla kullanıldığını ölçmek oldukça zor. Ancak toplam adres sayısına bakacak olursak milyonlarca kişinin Bitcoin kullandığını söyleyebiliriz.

Milyonlarca Adres

Coinmetrics verilerine göre Bitcoin’deki adreslerin sayısı yeni bir rekor kırdı. Burada “adres” derken kastedilen şeyin içerisinde 0’dan fazla Bitcoin bulunduran adresler olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bitcoin bu adres rekorunu aslında geçtiğimiz yılın başlarında, Ocak 2018’de kırmıştı. O dönemde içerisinde Bitcoin barındıran adreslerin sayısı 28 milyon 384 bine kadar çıkmıştı. Ancak Bitcoin bu rekoru yeniden kırmayı başardı.

Coinmetrics verilerine göre Bitcoin’deki adreslerin sayısı 28.39 milyon seviyesine çıktı ve böylece Ocak 2018’deki rekor egale edilmiş oldu.

Hala Net Değil

Bitcoin’deki adresler büyük ölçüde anonim oldukları için hangi adresin kim tarafından kullanıldığını, kimin birden fazla adrese sahip olduğunu bilmek pek mümkün değil. Bu yüzden Bitcoin’i tam olarak kaç kişi kullanıyor, belli değil.

Bitcoin’in toplam kullanıcı sayısını bilmek pek mümkün olmasa da içerisinde Bitcoin barındıran adreslerin sayısının bu kadar yüksek olması, bu sayının milyonlarla ölçüleceğini gösteriyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap