ICE Futures Singapur, ilk kez nakit ödemeli Bitcoin sözleşmesini başlattı

ICE Futures Singapur, ilk kez nakit ödemeli Bitcoin sözleşmesini başlattı

Paylaş
ICE Futures Singapur, ilk kez nakit ödemeli Bitcoin sözleşmesini başlattı

Intercontinental Exchange Inc. (ICE), ICE Futures Singapore’da listelenecek ve ICE takas Singapore tarafından takas edilecek Bakkt Bitcoin [USD] nakit takaslı aylık vadeli işlem sözleşmelerinin başladığını duyurdu. Bu sözleşmeler, Singapur’un merkez bankası eşdeğeri olan Singapur’un Para Otoritesi [MAS] tarafından düzenlenecek.

Resmi basın açıklamasına göre, Bakkt Bitcoin Nakit Takaslı Aylık Vadeli İşlemler, fiziksel olarak teslim edilen Bakkt Bitcoin (USD) Aylık Vadeli İşlemler sözleşmelerinden elde edilen verilere göre belirlenecek ve dijital varlıklar için ilk tam olarak düzenlenmiş Vadeli İşlemler pazarı olacak. Duyurunun ardından, ICE Futures Başkanı ve Clear Singapore COO Başkanı Lucas Schmeddes:

“Yeni nakit anlaşmalı vadeli işlem sözleşmemiz, Asya ve dünyadaki yatırımcılara Bitcoin piyasalarında riskten korunmak veya bunlardan kaçınmak için uygun, sermaye açısından verimli bir yol sağlayacak. Elden çıkarılabilir vadeli işlem sözleşmemizin başarısını temel alan nakit ödemeli vadeli işlemler, Bitcoin ticareti için güvenli ve uyumlu bir ortam sunmak için ICE’ın düzenlenmiş, küresel olarak erişilebilir pazarını güçlendirecektir. ”

Basın bülteninde ayrıca ICE Futures Singapore, sözleşmeyi istişarenin sona ermesinden sonra 9 Aralık 2019 tarihinde listelemeyi planladığını ve kural değişikliklerinde gerekli tüm onayların alındığını açıkladı.

Singapur girişimiyle, ICE, dijital varlık platformu Bakkt’ın büyük bir ilerleme kaydettiği ve piyasaya sürüldükten sonra başlangıçta etkileyici olmayan miktarlar sonrası yeni bir ATH’ye doğru yükseldiği bir dönemde resmen Asya pazarında giriş yaptı. Bu haber, MAS’ın kripto varlıklarını içeren türev ürünlerin düzenlenmiş platformlarda ve borsalarda alım satım yapmalarına izin verme planları haberinden kısa bir süre sonra geliyor.

ambcrypto

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap