IBM, Avustralya Veri Güvenliği için Blockchain Kullanmaya Yönelik 740 Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı!

IBM, Avustralya Veri Güvenliği için Blockchain Kullanmaya Yönelik 740 Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı!

Paylaş
IBM, Avustralya Veri Güvenliği için Blockchain Kullanmaya Yönelik 740 Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı!

Avustralya hükümeti Avustralya Veri Güvenliği sağlamak için blockchain ve diğer yeni teknolojileri kullanmak üzere IBM ile beş yıllığına 1 milyar Avustralya doları (740 milyon $) anlaşma imzaladı.

Ana sözleşmeye bakılırsa, IBM’in savunma ve ev işleri de dahil olmak üzere Avustralya federal departmanlarına blockchain, otomasyon ve yapay zeka (AI) gibi teknoloji sağlayacağı görünüyor.

IBM’in Asya Pasifik başkanı Harriet Green, yaptığı açıklamada, yeni ortaklığın Commonwealth vatandaşlarına “dünyanın en büyük teknolojilerine” “birçok devlet kurumuna” erişim sağlayacağını söyledi.

Yeni ortaklığın Avustralya’yı “dünyadaki dijital hükümetlerin ilk üçüne” getireceği düşünülüyor.

Green, röportajında ​​vatandaşlar için veri güvenliğinin sağlanmasına tekrar tekrar vurgu yaptı. Bu bağlamda, blockchain’in değiştirilemez ve merkezi olmayan şifreli bir defterin teklifi, bir köşe taşı inovasyonu sayılabilir.

Green ayrıca anlaşmanın, Avustralya’da vergilendirme ve sınır denetimi de dahil olmak üzere, devletin yetki alanlarının farklı alanlarında “kağıtsız bir geleceğe” yönelik büyük bir adım olarak görüyor.

Bugün, günlük ticaret hacminde dünyanın en büyük dördüncü büyük kripto-para borsası olan Huobi, yeni Avustralya platformunda yeni bir Huobi Avustralya CEO’su ile borsada işlem başlattığını doğruladı. Avustralyalı Huobi CEO’su, olgunlaşan bir pazarda yer almak isteyen Avustralyalı blockchain projeleriyle ortaklık yapmaya istekli.

Avustralya hükümetinin Dijital Dönüşüm Ajansı (DTA) 2018-2019 bütçesi blok zincir araştırması için şimdiden 530 bin dolar ayırdı. Alınan bilgilere göre bu yatırım, ülkenin Başbakanı Malcolm Turnbull’dan gelen özel bir taleple ortaya atıldı.

IBM, farklı alanlardaki blok zincirine olan katkısını sürekli olarak genişletiyor. Blockchain Platformu, bu hafta sadece yirmi şirketin ve beş büyük bankanın yer aldığı büyük bir ticaret girişiminin ilk canlı operasyonlarına güç sağlamak için başarıyla kullanıldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap