Huobi’de agresif büyüme: Tüm borsaları geride bıraktı

Huobi’de agresif büyüme: Tüm borsaları geride bıraktı

Paylaş
Huobi’de agresif büyüme: Tüm borsaları geride bıraktı

Yakın zaman önce gerçekleştirilen yeni bir araştırma, kripto para alanındaki çalışanların yüzde 85’inden fazlasının üç ana hizmet alanında yer aldığını ortaya koydu: borsalar, geliştirme ve madencilik.

The Block tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre, kripto para sektöründe 100 veya daha fazla çalışanı olan 48 şirket var. En büyük çalışan ordusu ise Huobi Global’in elinde. Huobi’yi diğer kripto para borsaları OKEx ile Coinbase takip ediyor.

Geçen sene Ekim ayında açıklanan rakamlar, kripto para madenciliği devi Bitmain’in 1800 çalışanla lider olduğunu göstermişti. Bitmain’i o dönem 1100’er çalışan ile Coinbase ve Huobi izliyordu.

Son araştırma, Bitmain’in çalışan sayısının 850 dolaylarına gerilediğini, buna karşın Huobi’nin 1300’ü aşkın personel ile liderliği aldığını ortaya koydu. Coinbase ve OKEx’in her birindeki mevcut çalışan sayısı ise 1000.

Aşağıdaki tablo, kripto para sektöründe en az 100 çalışana sahip şirketleri gösteriyor. Bu sıralamada işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, 600’ün üzerindeki çalışanı ile 8. sırada bulunuyor.

Kaynak: The Block

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap