Huawei Yöneticisinden Blockchain Açıklaması!

Huawei Yöneticisinden Blockchain Açıklaması!

Paylaş
Huawei Yöneticisinden Blockchain Açıklaması!

Çin bundan birkaç yıl önce sadece Bitcoin ve Bitcoin’e yönelik yasaklamalar ile anılırken, geçtiğimiz aylarda Başkan Xi Jinping’in blockchain odaklı açıklamalarından sonra yönünü daha çok blockchain‘e çevirdi.

Çin’in teknoloji devlerinden olan Huawei’nin araştırmadan sorumlu yöneticisi Ruifeng Hu da bu konuyu doğruladı ve başkan Xi Jinping’in açıklamalarının blockchain teknolojisinin ününü ciddi anlamda geliştirdiğini, endüstri için inanılmaz bir fayda sağladığını ifade etti.

Blockchain Kötü Değil!

İlk zamanlarda blockchain üzerine çalışan uzmanların, halkın ilgisinin çok az olması nedeniyle zorluklar yaşadığını aktaran Hu, buna ek olarak kripto para birimlerinin kara borsada veya buna benzer yasa dışı platformlarda kullanılması ile blockchain’in de zarar gördüğünü itiraf etti:

”Blockchain üzerinde çalışan insanlar olarak bizim için en heyecan verici olay Başkan’ın yaptığı açıklama oldu. Blockchain bir teknoloji ve bu onu nasıl kullandığınıza göre şekillenir. Kötü şeyler için kullanırsanız kötü, iyi şeyler için kullanırsanız iyi olur.”

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap