Hong Kong ve Tayland’dan Ortak Dijital Para Projesi

Hong Kong ve Tayland’dan Ortak Dijital Para Projesi

Paylaş
Hong Kong ve Tayland’dan Ortak Dijital Para Projesi

Hong Kong ve Tayland’daki yetkililer, iki bölge arasında yapılan ticari işlemleri kolaylaştırabilmek için ortak bir dijital para projesi üstünde çalışıyorlar.

South China Morning Post tarafından aktarılan bilgilere göre bu iki ülkedeki yetkililer söz konusu projeyi geliştirmek için çoktan harekete geçtiler.

Yeni Dijital Para

South China Morning Post tarafından yapılan habere göre Hong Kong ve Tayland Merkez Bankaları, iki aşamalı bir dijital para prototipi geliştirmeye başladılar. LionRock-Inthanon adıyla geliştirilen bu prototip, Hong Kong ve Tayland arasındaki ticaret anlaşmalarında kullanılacak.

Şu an için yayınlanan bilgilere göre bu dijital para adından da anlaşılabileceği üzere iki aşamalı çalışacak. Hong Kong Merkez Bankası, geliştirdiği bu dijital parayı yerel bankalara dağıtacak. Bu ilk aşamanın ardından Hong Kong’daki bankalar bu tokenları kendi kurumsal müşterilerine ve diğer bankalara dağıtacaklar. Bu da projenin ikinci aşaması olacak.

South China Morning Post’a göre Hong Kong ve Tayland geçtiğimiz yıl birbirleriyle 19 milyar dolarlık ticaret yaptılar. Hong Kong ve Tayland tarafından denenen dijital para projesinin ise ticari işlemleri ciddi anlamda hızlandırması bekleniyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap