Hong Kong Üniversitesi Ödeme Sistemleri, Blockchain için 20 Milyon Dolar Araştırma Bursu Aldı

Hong Kong Üniversitesi Ödeme Sistemleri, Blockchain için 20 Milyon Dolar Araştırma Bursu Aldı

Paylaş
Hong Kong Üniversitesi Ödeme Sistemleri, Blockchain için 20 Milyon Dolar Araştırma Bursu Aldı

China News 12 Ağustos tarihli haberine göre, Hong Kong Bilim ve Teknoloji İşletme Okulu, elektronik ödeme sistemlerinin güvenlik yeteneklerini geliştirmek için 20 milyon dolarlık bir araştırma hibesi aldı.

Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (HKGTÜ) Business School’un Hong Kong Üniversitesi (HKU), Hong Kong Çin Üniversitesi (CUHK) ve Hong Kong Şehir Üniversitesi (CityU) ile araştırma projesi için

işbirliği yapması bekleniyor. Elektronik ödeme güvenlik sisteminin geliştirilmesinin yanı sıra taraflar aynı zamanda blockchain teknolojisi uygulamalarını keşfedecek ve Hong Kong’un küresel bir finansal teknoloji merkezine dönüşme olasılığını tartışacak.

Disiplinler arası araştırmanın, “Hong Kong’un Bölgesel ve Uluslararası Bir İş Merkezi Olarak Stratejik Konumunun Güçlendirilmesi” başlıklı çalışmasıyla tanınan profesör Tan Jiayin tarafından blok zincirleme, ağ güvenliği ve yapay zekaya odaklanarak koordine edileceği bildirildi. Araştırma, dijital para birimleri ve finansal ürün tasarımı ve dağıtım hizmetlerini de araştıracağı için bankaların katılımını memnuniyetle karşıladı.

Bu yılın haziran ayında, AliPay olarak bilinen Alibaba yan kuruluşu Ant Financial, Hong Kong’da AliPayHK uygulaması ile Filipino ödeme uygulaması GCash arasında üç saniyelik bir işlem göndererek ilk blockchain şirketini denedi.

Geçtiğimiz ay Hong Kong Parasal Yetkilisi ve bir Ping An Group fintech şubesi 21 banka ile kendi blockchain ticaret finansmanı çözümünün lansmanını duyurdu. Bu çözüm, bankacılık faaliyetleri için yeni küçük işletmelerin imzalanmasıyla ilgili zaman ve bürokrasiyi azaltmayı ve işlemlerin yumuşatılmasını amaçlamaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap