Hollanda’da 5G İstasyonları Ateşe Verildi

Hollanda’da 5G İstasyonları Ateşe Verildi

Paylaş
Hollanda’da 5G İstasyonları Ateşe Verildi

Hollanda’da 5G teknolojisine karşı olan bazı gruplar, geçen hafta bazı istasyonlara saldırı düzenlediler.

İstasyonlara Saldırı

De Telegraaf’ın haberine göre geçtiğimiz hafta Hollanda’daki bazı 5G istasyonlarına saldırılar düzenlendi. 5G teknolojisine karşı olan bazı gruplar, söz konusu istasyonları ateşe verdiler.

Reuters’ın haberine göre geçen hafta ülke genelindeki birkaç farklı 5G istasyonuna saldırı düzenlendi. Saldırganlar, bu istasyonlardan bazılarına 5G karşıtı sloganlar yazdılar. Hollanda’daki yetkililer bu saldırılara ilişkin şu açıklamayı yaptılar:

“Son yaşanan gelişmeler endişe verici. Baz istasyonu direklerine zarar verilmesi halinde telekomünikasyon ağında bazı sorunlar oluşabilir ve acil müdahalelerde aksamalar yaşanabilir.”

5G Karşıtları

5G teknolojisi henüz Hollanda’da aktif olarak kullanılmıyor. Ancak ülkedeki bazı şirketler şimdiden 5G ile ilgili bazı projeler geliştirmeye, bazı denemeler yapmaya başladılar. Ülkede 5G’ye karşı olan gruplar bu teknolojinin kansere yol açtığını, Koronavirüs ile bağlantılı olduğunu ve kişisel güvenliği tehlikeye attığını iddia ediyorlar. Bu yüzden 5G’nin Hollanda’da kullanılmasına karşı çıkıyorlar.

Buna benzer iddiaları İngiltere’deki gruplarda da görmek mümkün. İngiltere’de geçtiğimiz hafta bazı 5G istasyonları ateşe verilmiş, hükümet ise 5G karşıtı vatandaşların bu teknoloji hakkındaki iddialarını yalanlamıştı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap