Hizmetleri ortasına kripto paraları da ekleyen bankaların sayısı artıyor

Hizmetleri ortasına kripto paraları da ekleyen bankaların sayısı artıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Hizmetleri ortasına kripto paraları da ekleyen bankaların sayısı artıyor

Kripto paraların popülerliği artmaya devam ederken bu alanda geri kalmak istemeyen kuruluşlar, verdikleri hizmetlere kripto paraları da eklemeye başladı.

Son olarak Almanya’nın dijital bankalarından N26, bu yıl kripto para ticareti işine gireceğini duyurdu. Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Max Tayenthal tarafından yapılan duyuruda, küreselleşmek yerine kripto paralara odaklanmanın daha iyi bir fikir olabileceği düşüncesi ile bu girişimin gerçekleştirileceği belirtildi.

Ofis açmak yerine kripto para sektörüne odaklanmayı seçtiler

7 milyondan fazla müşterisi olan N26, bu hizmetleri başlatmadan önce İngiltere ve ABD’ye ofisler açarak genişleme kararı almıştı. Ancak son olarak alınan bu karar neticesinde banka, İngiltere’de ve ABD’deki faaliyetlerine de son vereceğini açıkladı.

Konu ile ilgili olarak Financial Times’a açıklama yapan Max Tayenthal, şu ifadelere yer verdi:

Geçtiğimiz yıl 7,8 milyar euro değere sahip olan banka genel olarak kendisini başarılı bulurken, Alman düzenleyicisi Bafin’den gördükleri düzenleyici baskının, şirketin daha da büyümesinin önüne geçtiğini belirtiyorlar.

Alman düzenleyici, son bir yıl içinde sürekli kontrol altında tuttuğu şirketin her ay kabul edebileceği müşteri sayısına bir üst sınır koydu. Bu sınır kapsamında ise şirketin sunduğu hizmetlerden yararlanmak için yalnızca 50 bin müşteri oturum açabiliyor. Şirket, üst sınır uygulanmadan önce geçen yıl ayda ortalama 170.000 müşteri alabiliyordu. Şimdi ise yetkililer, şirketin büyümesini etkileyen bu sınırı kaldırmak için N26’nın düzenleyicilerle birlikte çalışabileceğini sık sık dile getirmeye devam ediyor. Bununla ilgili olarak şirket yöneticisi tarafından şu ifadelere yer verildi:

Bu makale ilk olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap