Hindistan’ın Savunma Bakanı’ndan Blockchain Açıklaması!

Hindistan’ın Savunma Bakanı’ndan Blockchain Açıklaması!

Paylaş
Hindistan’ın Savunma Bakanı’ndan Blockchain Açıklaması!

Bitcoin ve daha birçok diğer kripto para biriminin altyapısın oluşturan blockchain teknolojisi, ilk olarak bu fonksiyonu ile tanınsa da, artık tedarik zincirinden bankacılığa, sigortacılıktan savunmaya kadar birçok alanda kullanılabilmekte.

Hindistan’ın Savunma Bakanı da bu teknoloji hakkında açıklama yapan en güncel isimlerden birisi oldu ve blockchain’in çağdaş savunma için önemini irdeledi. Bakan Rajnath Singh blockchain, yapay zeka ve büyük veri teknolojilerinin modern savunma ve savaş yöntemleri için büyük önem taşıyan unsurlar olduğunu dile getirdi.

”Yapay zeka, büyük veri ve blockchain teknolojilerinin rolü mevcut muhabere yöntemlerini çoktan evrimsel bir şekilde değiştirdi. Savunma endüstrisi şu sıralar bu teknolojileri entegre edebilmek için çalkantılı bir dönemden geçiyor.”

Singh, muharebelerin hava, kara ve deniz odaklı olmaktan daha çok siber alanlara kaydığını ve bunun devam etmesi durumunda ülkelerin kendi teknolojilerini geliştirmek zorunda kalacağını itiraf etti. Artık sadece bu teknolojileri geliştirmenin değil aynı zamanda geliştirilen diğer teknolojilere karşı  savunma yapmanın da elzem olduğunu belirten bakan, blockchain’in gelecekte bu alana ışık tutacağını ima etti.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap