Hindistan’daki Mahkeme Kararına İtiraz Geliyor

Hindistan’daki Mahkeme Kararına İtiraz Geliyor

Paylaş
Hindistan’daki Mahkeme Kararına İtiraz Geliyor

Hindistan Merkez Bankası Nisan 2018’de ülkedeki bankaların kripto para borsalarıyla ve şirketleriyle işbirliği yapmasını yasakladı. Merkez Bankası tarafından alınan bu karar ülkedeki kripto para sektörüne ağır bir darbe vurdu.

Neyse ki Hindistan Yüksek Mahkemesi geçtiğimiz günlerde Merkez Bankası tarafından alınan bu kararı geçersiz kıldı. Böylece ülkedeki vatandaşlar çok daha rahat bir şekilde kripto para ticareti yapabilmeye başladılar. Ancak görünüşe göre bu hikaye burada sonlanmıyor.

Gözden Geçirme İstemi

Economic Times’ın haberine göre Hindistan Merkez Bankası, Yüksek Mahkeme tarafından alınan bu kararın yeniden gözden geçirilmesini istiyor. Merkez Bankası’nın mahkeme kararı alındıktan sonraki 30 gün içerisinde bu istemde bulunması gerekiyor.

Merkez Bankası’nın bu istemde bulunması, Yüksek Mahkeme’nin söz konusu yasağı kaldırma kararını yeniden gözden geçirmesine yol açabilir. Ancak The Block’un haberine göre Hindistan Yüksek Mahkemesi bu gibi durumlarda çok nadiren karar değiştiriyor.

Economic Times’a konuşan Khaitan & Co. ortaklarından Abhishek A Rastogi de Merkez Bankası’nın bu isteminin pek etkili olacağını düşünmüyor. Kendisinin konu hakkındaki görüşleri şu şekilde:

Yüksek Mahkeme, Merkez Bankası’nın istemi üzerine kararı yeniden gözden geçirse bile kripto para şirketleri şu anda Hindistan’da faaliyet gösterebiliyorlar.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap