Hindistan’da Kripto Paralar Her An Yasaklanabilir

Hindistan’da Kripto Paralar Her An Yasaklanabilir

Paylaş
Hindistan’da Kripto Paralar Her An Yasaklanabilir

Hindistan yönetimi, kripto paraların alım ve satımını her an yasaklayabilir. The Economic Times’ın 25 Nisan tarihli haberine göre Hindistan hükümeti kripto paraların tamamen yasaklanmasını öngören kanun taslağını hazırladı. Hazırlanan bu kanun taslağının ise şu sıralar hükümetin çeşitli birimlerinde dolaştığı ve kısa bir süre içerisinde onaylanacağı öğrenildi. Hindistan hükümetinin onaylayacağı bu taslak ile artık ülkede kripto para alım ve satımı yasaklanacak. Hazırlanan bu taslak, ülkedeki kripto para yatırımcıları tarafından tepki gördü.

Hindistan’da yaşayan ve konuya hakim bir kişinin The Economic Times’a verdiği bilgiler tüm gerçekliği gözler önüne seriyor. Elde edilen bilgilere göre Hindistan yönetimi, kripto paraların yasaklanması ve resmi paranın düzenlenmesi adlı yasa tasarısını ilgili birimlere gönderdi. Hazırlanan bu taslağın gönderildiği yerler arasında Mali İşler Bakanlığı, Yatırımcıyı Eğitme ve Koruma Fonu gibi departmanlar yer alıyor. İlgili departmanların bu tasarıyı da onayladığı iddia ediliyor. İlgili departmanlar kripto paraların alım ve satımının yasaklanması, ülke içerisinde tutulması ve piyasaya sürülmesinin yasaklanmasını onaylıyor.

Hindistan hükümeti ve ilgili departmanlar kripto paraların yasaklanmasının yanı sıra tüm dijital paraları da yasaklamayı düşünüyor. Hükümetin dijital paraları da yasaklamasının tek bir nedeni var. Bu nedende tıpkı kripto paralarda olduğu gibi dijital paralarla da kara para aklama işinin yapılıyor olması. Yani hükümetin kripto para ve dijital paraları yasaklamasının asıl sebebi, kara para aklama suçu yüzünden olduğu gelen bilgiler arasında.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap