Hindistan Merkez Bankası da Kendi Dijital Parasını Geliştirmeyi Planlıyor

Hindistan Merkez Bankası da Kendi Dijital Parasını Geliştirmeyi Planlıyor

Paylaş
Hindistan Merkez Bankası da Kendi Dijital Parasını Geliştirmeyi Planlıyor

Venezuela ve Çin gibi ülkelerin ardından şimdi de Hindistan Merkez Bankası kendi dijital parasını oluşturmayı düşünüyor.

Inc42 tarafından yapılan habere göre Hindistan Merkez Bankası Başkanı, dijital para çalışmalarının başladığının işareti verdi.

Yeni Dijital Para

Inc42 tarafından aktarılan bilgilere göre Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, Hindistan’ın kendi dijital parasını geliştireceğinin ifadesini verdi. Merkez Bankası Başkanı, bu dijital para planıyla ilgili henüz kesin bir bilgi vermemiş olsa da bazı kaynaklar dijital para çalışmalarının çoktan başladığını öne sürüyor.

CryptoPotato gibi kaynaklar tarafından yapılan habere göre Hindistan Merkez Bankası dijital para çalışmalarına başlamış olsa da bu paranın henüz kullanıma hazır olmadığını düşünüyor. Bu kaynaklara göre Merkez Bankası yetkilileri, ülke ekonomisinin henüz böyle bir dijital paraya hazır olmadığını ancak bu durumun zamanla değişeceğini düşünüyorlar.

Özel Para Karşıtı

Shaktikanta Das konu hakkında yaptığı açıklamalarda özel şirketler tarafından geliştirilen dijital paralara da değindi.

Merkez Bankası Başkanı, dijital para üretme yetkisinin yalnızca devlette olması gerektiğini düşünüyor. Shaktikanta Das’ın açıklamalarına göre özellikle özel şirketler tarafından geliştirilen dijital paralara karşı konulmalı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap