Hindistan Halkı BTC Yasağının Kalkmasını İstiyor

Hindistan Halkı BTC Yasağının Kalkmasını İstiyor

Paylaş
Hindistan Halkı BTC Yasağının Kalkmasını İstiyor

Dünya üzerinde sürekli olarak kullanım alanı genişleyen ve yatırımcı sayısı da paralel bir şekilde artan kripto paralar, her ne kadar yaygınlaşsa da bazı ülkeler tarafından ciddi sınırlamalara tabi tutuluyor. Son zamanlarda pek çok ülkede kripto para ticareti ya sınırlandırılıyor ya da komple yasaklanıyor. Hatta kripto para madenciliği bile bazı ülkelerde yasaklandı. Örneği Çin’de madencilik yapmak yasak. Aynı şekilde İran’da da hem kripto para ticareti hem de madencilik işlemleri yasak. Hindistan hükümeti de son aldığı kararlardan dolayı yoğun Hindistan halkı tarafından ağır eleştirilere maruz kaldı. Dünyanın en büyük 5 ekonomisinden biri olmasına rağmen ne yazık ki halkının çok büyük bir kısmı fakirlikle boğuşuyor.

1.2 milyar nüfusa sahip olan Hindistan, oldukça zor zamanlar geçiriyor. Hükümetin aldığı kararlardan dolayı Hindistan halkı Modi hükümetine oldukça tepkili. Hindistan hükümeti her fırsatta halkın yaşamına müdahale ederek işleri daha da zorlaştırıyor. Zenginlerin daha da zengin olduğu ülkede hükümet, zenginler yatırımlarını ülkeden çıkarmasın diye tüm imkanları onlar için seferber etmiş durumda.

Hindistan’da faaliyet gösteren bankalar, Modi hükümetine baskı yaparak kripto paraların tamamen engellemesini istediği ve bunun sonucunda da kripto para ticaretinin yasaklandığı iddia ediliyor. Yani ülkede kripto para ticaretinin yasaklanmasının asıl sebebi bankalar olarak gösteriliyor. Her geçen gün yasakların arttığı ülkede Hindistan halkı artık boğuluyor ve özgürce yaşamak istiyor. Hükümetin bundan sonra alacağı kararlar ise merak ediliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap