Hindistan başbakanının hesabı hack’lendi: “Bitcoin dağıtıyoruz!”

Hindistan başbakanının hesabı hack’lendi: “Bitcoin dağıtıyoruz!”

Paylaş
Uzman Coin: Hindistan başbakanının hesabı hack’lendi: “Bitcoin dağıtıyoruz!”

Hindistan başbakanı Narendra Modi’nin hesabı hacker’lar tarafından kısa süreli olsa da ele geçirildi. Modi’nin hesabına giren kişiler, buradan Bitcoin‘i kullanarak dolandırıcılık yaptılar.

Hesaptan Hindistan’ın Bitcoin’i yasal para olarak kabul ettiği ve 500 BTC alındığı yazıldı ve şu ifadeler kullanıldı:

“Hindistan, resmen Bitcoin’i yasal para olarak kabul etmiştir. Hükumet 500 BTC satın almış ve bunları halka dağıtmaya karar vermiştir. Acele edin… “

Hesap daha sonra ise yeniden kontrol altına alındı.

Yeni dolandırıcılık taktiği

Bilindiği üzere kripto paraların son yıllarda ciddi şekilde ilgi görmesi, hacker’ların da sosyal medyayı ciddi bir araç olarak kullanmasına neden oldu. Açılan sahte hesaplarla ücretsiz kripto para dağıtıldığı yönünde yapılan paylaşımlar az da olsa bir kesimi tuzağa düşürebiliyor. Virüslü linkler yüzünden birçok sıcak cüzdan ele geçirilebiliyor.

Özellikle fenomen hesapların aynı profil fotoğrafını kullanan kopyaları, insanları anlık olarak tuzağa düşürebiliyor ve gerçekten kripto paraları çalacak işlemlerin yapılmasına neden olabiliyor.

Biden dahil birçok ünlünün hesabı çalınmıştı

Hatırlanacağı üzere, 2020 yazında Joe Biden’dan Elon Musk’a Bill Gates’ten Warren Buffet’a, Jeff Bezos’tan Changpeng Zhao’ya kadar birçok ünlü ismin ve Square, Apple, Uber, Binance, Coinbase, Gemini ve Kucoin gibi birçok şirketin hesapları ele geçirilmiş ve ücretsiz kripto para dağıtıldığı mesajları atılmıştı. Mesajlara rağmen çok az sayıda kişi hesaplardan atılan linklere tıklamış ve daha fazla kripto para kazanma amacıyla bir miktar kripto parayı verilen adreslere yollamıştı. Hacker’lar 1 BTC’ye yakın fon elde etmişlerdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap