Herkesi Ağına Böyle Düşürdü! “Bitcoin Safiye” Mağduru Konuştu

Herkesi Ağına Böyle Düşürdü! “Bitcoin Safiye” Mağduru Konuştu

Paylaş
Herkesi Ağına Böyle Düşürdü! “Bitcoin Safiye” Mağduru Konuştu

Kriptokoin.com – Aydın’da Bitcoin’de yüksek kâr vaadiyle yaklaşık 3,5 milyon lira topladıktan sonra 2 ay önce ortadan kaybolduğu iddia edilen Safiye Gökçen B., Bursa’da kıskıvrak yakalandı. Bitcoin Safiye’nin yanında çalışan ve 61 bin lira parasını dolandırıcıya kaptıran temizlikçi kadın A.B, nasıl insanların dolandırıldığını anlattı.

3,5 milyon liralık Bitcoin vurgunu yapan kadın Bursa’da yakalandı

Aydın’da aralarında akademisyen ve doktorların da olduğu 30 kişi, Bitcoin’e yatırım yapacağı vaadiyle kendilerini dolandırdığını iddia ettikleri kadın hakkında polise şikayette bulundu. Olayın gerçek yüzü ortaya çıkınca Bitcoin Safiye Türkiye’nin dört bir yanında polis ekiplerince arandı. Alınan bilgiye göre, Aydın Emniyet Müdürlüğü ekipleri para toplayarak fon oluşturduğu, Bitcoin borsasında yatırım yaparak kar payı vadettiği, ilk etapta mağdurlara para kazandırdığı, daha büyük tutarlarda para topladıktan sonra ortadan kaybolduğu ileri sürülen Safiye Gökçen B’nin Bursa’da olduğunu tespit etti.

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Safiye Gökçen B’nin yerinin belirlenmesi üzerine harekete geçen Bursa Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul-İzmir Otoyolu’nda şüphelinin bulunduğu otomobili takibe aldı. Safiye Gökçen B, Bursa Batı gişelerinde otomobili durduğu esnada polis tarafından gözaltına alındı. Emniyete getirilen Safiye Gökçen B, daha sonra Aydın Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Temizlikçisini bile dolandırmış! Bitcoin Safiye mağduru anlattı

Bu yöntemle Bitcoin Safiye’nin Aydın’da yaklaşık 3 milyon lira topladığı iddia ediliyor. Aydın Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Safiye Gökçen B’yi Bursa’dan alıp Aydın’a getirdi. Aydın Emniyet Müdürlüğü önüne gelen mağdurlar arasında Safiye Gökçen B’nin evinde temizlik işleri yapan A.B, nasıl dolandırıldığını anlattı. Üç ay Safiye Gökçen B’nin yanında çalıştığını belirten mağdur A.B, Bitcoin Safiye’nin kurbanlarını dolandırma yöntemlerini şu sözlerle açığa çıkardı:

Kuaför arkadaşım beni kendisiyle tanıştırmıştı. Safiye evinde internet üzerinden sanal para işi yapıyordu. Ben de evinde temizlik işi yapıyordum. Ben de şahit oldum. 3 veren 5 kazanıyordu. Bana da sen üç lira ver bir ay sonra ana paranı çıkaracağız. Hatta üç ay elleme bana daha fazla para çıkaracağı söylüyordu. Ben de babamın 61 bin lirasını verdim. Başka bir arkadaşım 90 bin lirasını vermiş. Ki arkadaşıma 5 bin lira da vermiş. Ana parasını çıkaranlar da var. Perşembe günü gece üçte iletişime geçip para istedik. Herkese bütün parayı yarın hesabınıza yatıracağım demişti. Gece üçten sonra yok olmuş. Sabahına diğer mağdurlar gibi hepimiz Safiye’yi aradık ama ulaşamadık telefonu kapalıydı. İki aydır da ulaşamıyorduk. Yakalanmış olması bizleri sevindirdi. İnşallah paralarımızı alabiliriz.

Bitcoin Safiye dolandırıcılığı ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için “İşte “Binbir Surat Bitcoin Safiye”nin Yakalandığı Anın Görüntüleri” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap