Her Üç Bitcoin İşleminden İkisinde SegWit Kullanılıyor

Her Üç Bitcoin İşleminden İkisinde SegWit Kullanılıyor

Paylaş
Her Üç Bitcoin İşleminden İkisinde SegWit Kullanılıyor

Güncel veriler gösteriyor ki Bitcoin ağındaki SegWit (Segregated Witness) kullanımı ciddi anlamda artmış durumda.

SegWit.Space gibi kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre Bitcoin ağındaki SegWit kullanım oranı artık yüzde 65’in üstüne çıktı.

SegWit Yayılıyor

SegWit protokolü tamamen Bitcoin ağını hızlandırmak için geliştirilmiş ancak kullanıma sunulduğu dönemlerde çok yoğun bir talep görmemişti. Ancak bu durum yavaş yavaş değişmeye başlıyor.

Sektörün en büyük platformlarından biri olan BitMEX geçtiğimiz ay SegWit işlemlerini destekleyeceğini açıklamış ve pek çok Bitcoin kullanıcısını SegWit’e yöneltmişti. Görünüşe göre bu gibi gelişmeler SegWit kullanımını ciddi anlamda artırdı.

Eylül 2019’da Bitcoin ağındaki işlemlerin yüzde 40’ında SegWit kullanılıyordu. Eylül ayından sonra yükselmeye devam eden bu oran günümüzde yüzde 66’ıya kadar çıktı ki bu da her üç BTC işleminden ikisinin SegWit ile yapıldığını gösteriyor.

Kaynak: SegWit.Space

Bu noktada bu verinin SegWit.Space tarafından aktarıldığını belirtmek gerekiyor çünkü bu oran kaynaktan kaynağa değişiklik gösterebiliyor. Özellikle Willy Woo gibi bazı isimler BTC’deki SegWit oranının aslında yüzde 59 civarında olduğunu söylüyorlar.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap