Hazine Tasfiyesi Teklif Edilen Altcoin Ay Seyahatine Çıktı!

Hazine Tasfiyesi Teklif Edilen Altcoin Ay Seyahatine Çıktı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Hazine Tasfiyesi Teklif Edilen Altcoin Ay Seyahatine Çıktı!

Uzun müddettir üye olan bir kişi DAO’nun “tüm token sahipleri için büyük bir yatırım riski oluşturduğunu” söylüyor. Bu yüzden de DAO’yu kapatmak gerektiği konusunda görüş bildiriyor. Bu ortada değişik bir halde ilgili altcoin fiyatı sakin piyasanın ortasında ay seyahatine çıktı.

Hazine tasfiyesi istendi altcoin fiyatı uçuşa geçti!

Kripto kulübü Jade Protocol’ün lokal tokenı, uzun müddettir üye olan bir kişinin merkezi olmayan özerk tertibin (DAO) 31 milyon dolarlık hazinesini tasfiye etmesini ve token sahiplerine geri ödeme yapmasını önermesinin akabinde Çarşamba günü yükseldi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Hazine Tasfiyesi Teklif Edilen Altcoin Ay Seyahatine Çıktı! 1JADE günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Jade Protocol, erken evre kripto mutabakatlarına kaynak sağlayan bir yatırım kümesi. Altcoin projesinin tokeni, Avalanche ve BSC Blockchain’lerde süreç görüyor. Token şu anda topluluğa giriş bileti. Bu haftanın başlarında yayınlanan “DAO’yu Çözün” aksiyon daveti kapsamında, JADE bunun yerine bir nakit çıkışı haline gelecek.

Tasfiye isteğinin art planında ne var?

VampireOfCrypto kullanıcı isimli bir üye 25 Eylül tarihli teklifinde, Jade’in ilerlemesini yavaşlattığını ve token sahiplerinin karar almada kelam sahibi olduğu kripto kolektifleri olan tüm DAO’ları tehlikeye attığını söylediği karanlık düzenleyici gökyüzüne atıfta bulundu. Temmuz 2022’de Jade’in Discord sunucusuna katılan yatırımcıya nazaran, düzenleyici baskı ve acımasız kripto kışı zorluyor. Bunlar adeta, Jade’in mutabakat akışının yanı sıra kripto süreç hacmini de dondurmak için bir ortaya geldi.

VampireOfCrypto gönderide “DAO, tüm token sahipleri için büyük bir yatırım riski oluşturuyor” dedi. Ayrıyeten, “Altcoin projesinin tüm hazine fonlarını gecikmeden tüm token sahiplerine geri dağıtmak mantıklı. Bu herkes için sonuncu kazan-kazan durumudur” diye yazdı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Hazine Tasfiyesi Teklif Edilen Altcoin Ay Seyahatine Çıktı! 2

Altcoin idaresinde ve topluluğunda tartışma devam ediyor!

Jade, yatırımcılarının kapatma baskısıyla karşı karşıya kalan en son kripto projesi. Geçtiğimiz 12 ay içinde bir küme aktivist yatırımcı, birçok DAO’da “öfkeyle bırakma” ve hazine itfaları için bastırdı. Nakit çıkışlarının, yatırımcıları bocalayan DAO’lardan müdafaanın tek yolu olduğunu söylüyorlar. Ayrıyeten, geri tepme ve bol ölçüde kâr elde ettiklerini tez ediyorlar. Jade’in basın irtibat vazifelisi Jon Ray’in Discord sunucusunda yaptığı açıklamaya nazaran, bu yatırımcılardan kimileri Jade’e katılıyor. Lakin Jade’in fesih önerisi onların işi üzere görünmüyor.

Yüksek rütbeli bir DAO üyesi olan Kevin Randleman Discord’da, “Altcoin topluluğunun en olumlu, destekleyici ve en eski üyelerinden birinin bunu öne sürmesi, alanımızdaki mevzuatın durumu hakkında üzücü ve hudut bozucu bir yansımadır” dedi. Bununla birlikte Randleman Discord’da “Jade’in karşı karşıya olduğu zorlukların gerçek olduğunu” kabul etti. Bu nedenle, geleceğine karar vermenin topluluğa bağlı olacağını söyledi. Randleman, kurtuluş için temizlenmesi gereken bir dizi bürokratik ve teknik mahzurun ana sınırlarını çizdi. Ayrıyeten, fesih onaylanırsa çekirdek katkıda bulunanların DAO’yu tasfiye etmelerine yardımcı olmak için 2 milyon dolarlık bir “yasal savunma fonu” oluşturulması davetinde bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap