Haftalık NFT Token İncelemesi: İşte Kaçırmamanız Gerekenler!

Haftalık NFT Token İncelemesi: İşte Kaçırmamanız Gerekenler!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık NFT Token İncelemesi: İşte Kaçırmamanız Gerekenler!

Haftanın en önemli altcoin haberlerini listeledikten sonra, yeni hafta başlamadan önce NFT token ve koleksiyonlarından son gelişmelere göz gezdirelim. İşte haftalık NFT raporu…

Gözden kaçırmamanız gereken NFT token haberleri

Bored Ape Yacht Club tasarımcıları Yuga Labs, Larva Labs ile Yuga’nın NFT alanındaki en büyük projelerden ikisi olan CryptoPunks ve Meebits’i satın alacağına dair ortak bir duyuru yayınlandı. Şartlar açıklanmasa da, Yuga’nın bu projeleri güvence altına almak için yatırım yapmaya istekli olduğu düşünülüyor ve Yuga’daki ekip, bireysel Punk ve Meebit yatırımcılarına para kazanma haklarının verilmesine izin vermeyi planladıklarını bildirdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık NFT Token İncelemesi: İşte Kaçırmamanız Gerekenler! 1

Çinli internet ve teknoloji şirketi Baidu, son birkaç gün içinde 20.000 NFT dağıttı ve önümüzdeki birkaç gün içinde birkaç bin avatar NFT’nin piyasaya sürecek. NFT’ler, Baidu’nun kendi ‘Super Chain’ özel Blockchain ağında yayınlanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık NFT Token İncelemesi: İşte Kaçırmamanız Gerekenler! 2

Avustralya merkezli NFT girişimi Immutable X, Singapur’un devlete ait yatırım şirketi Temasek’in öncülük ettiği C Serisi bir turla 200 milyon dolarlık finansman sağlayarak en son finansman turunu tamamladı. Finansman, firma için 1 milyar doların üzerinde fon ayırdı. Ek olarak, Immutable, oyun NFT alanında güçlü bir yer edindiği için GameStop ile ortaklık kurdu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık NFT Token İncelemesi: İşte Kaçırmamanız Gerekenler! 3

Güncel bir rapora göre, 2021’deki NFT’lerin ticaret hacmi 18 milyar doları aştı. Bu, 2021 baharının alan için imza bir büyüme anı olarak hizmet ettiği 2020’de sadece 82 milyon dolar ile karşılaştırıldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık NFT Token İncelemesi: İşte Kaçırmamanız Gerekenler! 4

Bir hip-hop efsanesi, NFT’lere ilk katılımı için büyüyen, müzik öncelikli NFT platformu OneOf ile işbirliği yaptı. OneOf, Tezos’ta faaliyet gösteriyor ve duyuru Biggie’nin vefatının 25. yıldönümünde yapıldı. Duyuruya göre, NFT’lerden elde edilen gelirin bir kısmı toplum odaklı Christopher Wallace Memorial Foundation’a fayda sağlayacak. NFT serisi, platin satan sanatçının kariyerinden ve son albümü “Life After Death”den ilham alıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık NFT Token İncelemesi: İşte Kaçırmamanız Gerekenler! 5

LimeWire, LMWR token üzerine kurulacak bir NFT platformuyla piyasa geri dönü yapıyor. Platformdaki NFT’ler ‘eserler’ olarak etiketlenecek ve pazarın Mayıs ile yıl sonu arasında bir zamanda kullanıma sunulması bekleniyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık NFT Token İncelemesi: İşte Kaçırmamanız Gerekenler! 6

Kriptokoin.com olarak aktardığımız, Türkiye yapılan NFT ve metaverse çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. Ağustos 2021’de açıklanan “Kültür ve Sanatta Teknoloji Etkisi: NFT” konusu tekrar ele alında. Yapay Zeka Zirvesi’nde ele alınan kültür ve sanatta NFT etkisi etkisi başlığı, Birol Güven, Aysun Öz ve Turizm Bakanı Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’ın katılımlarıyla gerçekleşti. Önce çıkan başlıklar arasında NFT teknolojisinin sanatçılara katkıları yer aldı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap