Haftalık Bitcoin Varsayımı Çıktı: Bu Düzeyler Geliyor!

Haftalık Bitcoin Varsayımı Çıktı: Bu Düzeyler Geliyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık Bitcoin Varsayımı Çıktı: Bu Düzeyler Geliyor!

Analist Akash Girimath’a göre Bitcoin, 60.000 dolara uçmadan önce önemli desteği tekrar ziyaret ediyor. Bitcoin fiyatı, 36.398 dolar ila 38.895 dolar talep bölgesinin yeniden test edilmesini gördüğü için 50 günlük SMA’nın altına düşüyor. Düşüşe rağmen, borsalarda BTC arzı üç yılın en düşük seviyesine ulaştığı için uzun vadeli yatırımcılar yükselişte. 34.752 dolarlık destek seviyesinin kırılması, yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Analist Girimath’ın tahminlerinin detayları Kriptokoin.com’da.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık Bitcoin Varsayımı Çıktı: Bu Düzeyler Geliyor! 1

Bitcoin önemli desteği yeniden ziyaret edecek

Bitcoin fiyatı şu anda kalın bir direnç bariyerini geçemedikten sonra geri dönüyor. İleriye dönük olarak, yatırımcılar geri çekilmenin önemli bir destek seviyesi birleşmesinden sıçramasını ve yükseliş trendine yeni bir soluk vermesini bekleyebilirler. Bitcoin fiyatı 24 Ocak ile 10 Şubat arasında %40 arttı ve haftalık arz bölgesini geçerek 45.550 dolardan 51.860 dolara yükseldi. Bu yükseliş kısa bir an için durakladı ve 36.398 dolar ile 38.895 dolar arasında değişen bir talep bölgesi yarattı. Haftalık arzdaki son ret, analiste göre, BTC’yi talep bölgesine düşürerek, kenarda kalan alıcıların bir sonraki adıma geçmesine izin verecek. Ayrıca, 39.481dolarda haftalık destek seviyesinin varlığı, bu birleşmeyi yüksek olasılıklı bir geri dönüş alanı haline getiriyor.

Ortaya çıkan yükseliş trendinin haftalık arzı kesmesi ve düşüş görünümünün izlerini ortadan kaldırmak için 52.000 doların üzerinde bir günlük mum çubuğu üretmesi gerekiyor. Bu hareket aynı zamanda daha yüksek bir zirve kuracak ve bir yükseliş trendinin başlangıcını ortaya çıkaracaktır. Bu senaryoda, yatırımcılar Bitcoin fiyatının 60.000 dolarda bir sonraki önemli seviyeye ulaşmasını bekleyebilirler. IntoTheBlock’un Global In/Out of the Money (GIOM) modeli, teknik açıdan elde edilen yükseliş görünümünü desteklemektedir. Bu on-chain endeks, ani desteğin direnç bariyerinden nispeten daha güçlü olduğunu gösteriyor ve bu da bir yükseliş yönünün köşede olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık Bitcoin Varsayımı Çıktı: Bu Düzeyler Geliyor! 2

Bu nedenle, 37.000 dolar civarında bir sıçrama, BTC’yi 44.049 dolara itebilir, burada 495.210 BTC satın alan yaklaşık 939.080 adres için imkanlar tükendi. Bu sualtı yatırımcıları alanı nispeten zayıf olduğu için, piyasa katılımcıları öncü kriptonun bunu delip geçmesini ve 52.000 dolar bariyerine ulaşmasını bekleyebilirler. Bitcoin fiyatı için yatırımcıların yükselişini daha fazla betimleyen, borsalardaki arz metriğidir. Bu on-chain gösterge, 2.05 milyonda üç yılın en düşük seviyesine ulaştı ve uzun vadeli sahiplerin BTC fiyat performansı konusunda her zamanki gibi iyimser olduğunu gösteriyor. 2022’den bu yana, merkezi borsalarda tutulan BTC sayısı 190.000 azaldı ve bu, bu sahipler arasındaki güveni gösteriyor.

Varlık tarafından ayarlanmış uyku hali akış göstergesi, BTC’nin birincil eğilimini ölçmek ve yükseliş mi yoksa düşüş eğilimi mi olduğunu değerlendirmek için kullanılır. Yeşil banda bir düşüş, BTC için bir geri dönüşü gösterir ve kırmızı bant, döngü zirvelerini gösterir. Bu temel endeks, cari piyasa kapitalizasyonu ile yıllıklandırılmış USD cinsinden dormansi değerinin bölünmesiyle elde edilir. Dormansi, işlem yapılan her bir madeni paranın hareketsiz veya hareketsiz kaldığı ortalama gün sayısını ifade eder ve bu, piyasanın harcama modelinin bir göstergesidir. Zincir içi ölçüm, 24 Ocak’ta en son 2015’te görülen bir seviye olan 204,1037’de dibe vurdu ve BTC’nin dezavantajının sınırlı olduğunu ve bir geri dönüşün muhtemel olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık Bitcoin Varsayımı Çıktı: Bu Düzeyler Geliyor! 3

BTC varlığına göre ayarlanmış uyku hali akışı

Ek olarak, Madencilerin Konum Endeksi (MPI) tarafından belirtildiği gibi, madenciler Bitcoin fiyatında da yükseliş eğiliminde görünüyor. Bu on-chain endeks, toplam madenci çıkışının bir yıllık hareketli toplam madenci çıkışı ortalamasına oranıdır. Kabaca bir yıl boyunca, bu metrik negatif bölgeye düştü ve madencilerin BTC’lerini borsalara göndermediğini, yükseliş olduklarını ve genel satış tarafı likiditesini etkili bir şekilde azalttığını gösteriyor. Sonuç olarak, Bitcoin fiyatı uzun vadeli bir bakış açısından iyimser görünüyor; ancak, düşüş tehditleri hala geçersiz değil. BTC, analiste göre, 36.398 dolardan 38.895 dolara uzanan günlük talep bölgesine yaklaşırken, bir satış olasılığı var.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık Bitcoin Varsayımı Çıktı: Bu Düzeyler Geliyor! 4

Satış baskısındaki potansiyel artış, BTC’yi 34.752 doların altına yakın bir günlük mum çubuğu üretmeye zorlarsa, daha düşük bir dip oluşturacak ve yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. BTC günlük grafikte daha yüksek bir zirve oluşturmadığından, oranların ayıların lehine değişmesi ve başka bir düşüşü tetiklemesi muhtemel. Bu durumda, analiste göre, yatırımcılar BTC’nin 29.100 dolarlık destek seviyesini tekrar ziyaret etmesini ve bunun altında kalan likiditeyi toplamasını bekleyebilir. Bunu yapmak, satış baskısını etkili bir şekilde ortadan kaldıracak ve tam bir tersine dönüşün muhtemel olduğunu gösterecektir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap