Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı: Beklenen Düzeylere Dikkat!

Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı: Beklenen Düzeylere Dikkat!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı: Beklenen Düzeylere Dikkat!

Analist Akash Girimath’a nazaran, Bitcoin satış sinyali vererek kısa vadeli bir düzeltmeye işaret ediyor. Bununla birlikte analist, uzun vadeli görünümün yükseliş eğilimini sürdürdüğünü belirtiyor. InvestAnswers’ın anonim sunucusunun Bitcoin kestirimi ise yükseliş istikametinde. Bu doğrultuda analist, amaçlarını açıklıyor.

Bitcoin İddiası: BTC fiyatı günlük vakit diliminde düşüş eğiliminde

BTC fiyatı bariz bir düşüş eğilimi gösteriyor. Bu suram, İzafi Güç Endeksi (RSI) daha düşük bir zirve oluştururken BTC’nin daha yüksek bir zirve oluşturmasını içeriyor. Bu uyumsuzluk sonunda destek varlığın piyasa pahasında bir düşüşe yol açar. Bitcoin fiyatı için, yatırımcılar 14 Nisan ve 3 Temmuz’daki en yüksek düzeyleri daha büyük düşüş sapması olarak ya da 23 Haziran ve 3 Temmuz’daki en yüksek düzeyler olarak görebilirler. Her iki örnekte de yalnızca RSI değil, birebir vakitte Awesome Osilatör (AO) de daha düşük tepeler üretti.

Satış baskısı devam ederse Bitcoin fiyatının 28.000 dolar düzeyindeki birinci dayanak düzeyine düşürmesi mümkün. Bu bariyerin üzerinde tutunamazsa BTC’yi yeşil noktalarla gösterilen Momentum Reversal Indicator’ın (MRI) State Trend Resistance düzeyine 25,142 dolar düzeyine indirecektir. Bu bariyer, Temmuz 2022 ile Mart 2023 ortasında aşılması gereken kıymetli bir pürüz olan 24.267 dolar takviye düzeyi ile yakından örtüşüyor. Bu nedenle, 24.267 doların tekrar test edilmesi, muhtemelen kenara itilmiş yatırımcılardan gelen alım baskısını katalize edecek. Bu da potansiyel olarak lokal bir taban oluşturacaktır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı: Beklenen Düzeylere Dikkat! 1BTC 1 günlük grafik

Öte yandan, BTC fiyatı 30.000 dolar civarında konsolide olur ve 31.500 dolarlık satış baskısını aşmak için kâfi ivmeyi toplarsa, alıcıların tekrar canlanmasına işaret edecektir. Bu türlü bir durumda, Bitcoin fiyatı MRI’ın Risk Sınırını 32.308 dolardan aşarsa, düşüş Bitcoin iddiası geçersiz olur. Bu gelişmeyle BTC’nin 35.260 dolar pürüzünü yine test etmesi mümkün.

Önümüzdeki 18 ay ‘mutlak bir zevk’ olacak!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, başkan kripto güçlü bir yükselişin akabinde geriledi. Lakin, InvestAnswers’ın anonim sunucusu Bitcoin (BTC) için yükseliş fiyat gayeleri ortaya koyuyor. Analist, Bitcoin’in Nisan 2024’e kadar 42.000 dolara ulaşması halinde “şaşırmayacağını” söylüyor. İddiası, opsiyon piyasasının davranışına dayanıyor. InvestAnswers’a nazaran, Bitcoin’in alım opsiyonlarına olan talep satım opsiyonlarından daha yüksek. Bu da “güçlü yükseliş” manasına geliyor.

Alım opsiyonları, sahibine bir destek varlığı makul bir tarihte yahut öncesinde belli bir fiyattan satın alma hakkı veren kontratlardır. Satım opsiyonları ise sahibine bir destek varlığı muhakkak bir tarihte yahut öncesinde belli bir fiyattan satma hakkı verir. Analist, burada 45.000 dolar düzeyinde büyük ölçüde hareket görmeyi bekliyor. Bunun nedeni olarak, opsiyonlardaki call-put oranına dikkat çekiyor. Bu oran mevcut durumda – 0,39. Analist, daha sonra iddialarını şu halde açıklıyor:

Yani put’lardan çok daha fazla call satın alınıyor. Bu da çok yükseliş demek. Lakin orada bile 45.000 dolar, 44.000 dolar, 43.000 dolar vb. fiyat hareketlerinin ölçüsüne bakın. Daha evvel birçok defa söyledim, yarılanma sırasında Nisan 2024’e kadar 42.000 dolar görürsek şaşırmam. Aşağıdaki grafiğe nazaran, Noel’e kadar 45.000+ dolara ulaşabiliriz. Yeniden bu opsiyon hareketlerinin oyuncuları haklıysa…

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı: Beklenen Düzeylere Dikkat! 2Kaynak: InvestAnswers/YouTube

Bitcoin bu yazının yazıldığı sırada 30.282 dolardan süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap