Hafta sonu öncesi 1 milyar doların üzerinde Bitcoin borsalardan çekildi

Hafta sonu öncesi 1 milyar doların üzerinde Bitcoin borsalardan çekildi

Paylaş
BTC Piyasası: Hafta sonu öncesi 1 milyar doların üzerinde Bitcoin borsalardan çekildi

Investing.com – Son 24 saat içinde 1 milyar dolardan fazla Bitcoin, Coinbase borsasından anonim cüzdanlara aktarıldı.

Whale Alert tarafından tespit edilen işlemlere göre önemli miktarda BTC, 3 ayrı işlemle anonim cüzdanlara aktarıldı. Rapora göre her biri 10.000 BTC’ye yakın 3 transferle 1,17 milyar dolar değerinde Bitcoin, Coinbase borsasından çekilmiş oldu. Bitcoin fiyatı ise son 24 saatte yüzde 1,5 değer artışıyla ilerliyor ve 40.000 dolar sınırına yakın durumda.

Balinalar 30.000’in üzerinde BTC’yi taşıdı

İşlemler farklı cüzdan sahipleri tarafından gerçekleştirilirken kaydedilen en büyük tek işlem 387 milyon dolar üzerinde olan 9.901 BTC oldu. Diğer 2 büyük işlem ise 9.867 ve 9.843 BTC transferi olarak gerçekleşti.

Bu işlemlerin dahili transferler olabileceği düşünülürken bazı piyasa katılımcıları, yüksek miktarlı Bitcoin çekimlerini bir yükseliş beklentisi olarak yorumluyor. Geçmiş veriler kripto para borsalarından harici cüzdanlara yapılan transferlerin yükseliş beklentisi olduğu dönemlerde arttığını gösteriyor. Diğer yandan piyasa katılımcıları düşüş beklentilerini artırdığında kripto varlıklarını borsalara aktararak satma eğilimine girerler.

Son 24 saatte gerçekleştirilen Bitcoin transferleri ise piyasa katılımcıları arasında bir heyecan yarattı.

Glassnode tarafından yapılan bir yoruma göre ise veriler, Bitcoin yatırımcılarının fiyata duyarsız bir şekilde BTC biriktirmeye devam ettiklerini gösteriyor. 

Son 24 saatte 81 milyon dolar değerinde BTC tasfiye edildi

Coinglass verilerine göre, 47.939 yatırımcı son 24 saatte 174 milyon doların üzerinde tasfiye oldu. Kaydedilen en büyük likidite miktarı ise 5,90 milyon dolarlık bir Bitcoin vadeli işlemiydi. Toplam 81 milyon değeri Bitcoin vadeli işlem tasfiyesi gerçekleşirken Ethereum vadeli işlemleri 33 milyon dolar ile ikinci sırada yer aldı. OKX borsası, toplam tasfiyelerde ilk sırada yer alırken Binance borsasında gerçekleşen tasfiye işlemleri ikinci sırada yer aldı.

Yazar: Günay Caymaz 

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap