Hafta sonu Bitcoin raporu: Şaşırtan derecede düşük

Hafta sonu Bitcoin raporu: Şaşırtan derecede düşük

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Hafta sonu Bitcoin raporu: Şaşırtan derecede düşük

Bitcoin, hafta sonu boyunca şaşırtan derecede düşük düzeylerde seyretti. Öte yandan geçmişte, uzun süren düşük volatilite düzeylerinin akabinde, hareketli fiyat dalgalanmalarının görüldüğü de kaydedildi.

Alışılmadık bir dönem

Kripto para piyasası, önde gelen dijital para ünitesi Bitcoin’de hayli düşük volatilitenin görüldüğü “alışılmadık” bir devir yaşıyor. Tipik olarak keskin fiyat dalgalanmalarıyla tanınan Bitcoin’in, şu anda kendisiyle ilişkilendirilmeyen bir istikrar sergilediği kaydedildi. Yatırımcılar ve piyasa analistleri bu beklenmedik sessizliği yakından gözlemlerken, bunun kripto para için yeni bir istikrar devrinin habercisi mi yoksa daha büyük bir fırtınadan evvelki sessizlik mi olduğunu merak ediyorlar.

Cryptarbitrage ve Scott Melker üzere kripto para piyasası yorumcuları, toplumsal medya paylaşımlarında Bitcoin’in bastırılmış volatilitesi karşısında şaşkınlıklarını tabir etti.

Düşüş mevcut durumda yüzde 11 civarında seyrederken, yüzde 10’un altına düşme mümkünlüğü hakkında iddialar ve birtakım sorular ortaya çıktı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Hafta sonu Bitcoin raporu: Şaşırtan derecede düşük 1

Düşük volatilite keskin fiyat hareketini getirir

Geçtiğimiz son birkaç hafta sonunda piyasa, Melker tarafından “sıkıcı” olarak tanımlanan bir senaryo ile kıymetli ölçüde sessiz kalmıştı. Volatilite, karlı fiyat hareketleri potansiyeli sunduğundan yatırımcılar için çok değerli bir ögedir, lakin mevcut senaryo yatırımcıların stratejilerini yine gözden geçirmelerine neden oldu. Ayı sakinliği enteresan bir biçimde, düşük volatilite ile ayı piyasaları ortasında yaygın bir münasebet vardır ve bastırılmış fiyat hareketleri ekseriyetle fiyatların sakin yahut düşüşte olduğu vakitlerde meydana gelir.

Bitcoin yaklaşık 26.567 dolardan süreç görürken, son 24 saat içerisinde 26.550 dolar ile 26.635 dolar aralığında küçük dalgalanmalar yaşadı. Bununla birlikte, bu kadar uzun süren düşük volatilite periyotlarını ekseriyetle keskin fiyat hareketlerinin takip ettiği de hatırlatıldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap