Güvenli Para Transferi Sistemi için Western Union Blockchain Patenti Aldı!

Güvenli Para Transferi Sistemi için Western Union Blockchain Patenti Aldı!

Paylaş
Güvenli Para Transferi Sistemi için Western Union Blockchain Patenti Aldı!

Yeni yayınlanan Western Union blockchain patenti, bir kripto para ağı için düzenli transfer bildirimlerini ve güvenli ödemeleri yöneten bir sistem öngörmektedir.

ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından Perşembe günü yayınlanan belgelere göre, dünyanın en büyük para transfer hizmeti olan CO-CO firması, elektronik ödemelerin güvenliğini artırmak için bir yöntem geliştirmeyi amaçlıyor. Firma ilk olarak Aralık 2016’da patent başvurusunda bulundu.

Diğer şeylerin yanı sıra, Western Union sistemi, gönderenlerin tüm işlemleri yetkilendirmesini sağlamak için biyometrik doğrulama kullanacak. Bu doğrulama parmak izi taraması, kullanıcı ses örneği veya retinal tarama şeklinde olacak.

Patent başvurusu, sistemin, çoğu elektronik ağ türünü barındırmak için genel amaçlı bir araç olarak tasarlandığını gösteriyor. Ancak, belgede, “belirli uygulamalarda” elektronik transfer ağının Bitcoin, Litecoin veya Peercoin gibi bir kripto para birimi olabileceği belirtiliyor.

Bu nedenle, çeşitli uygulamalarda, elektronik transfer ağı, geleneksel veya dijital para birimleri, merkezi veya merkezileştirilmemiş para birimleri, kripto para birimleri ve başka herhangi bir kripto aracı dahil olmak üzere çeşitli para birimi türlerinin transferlerini desteklemek ve gerçekleştirmek üzere yapılandırılabilir (ör. İstemci cihazlar veya farklı alanlar, bölgeler veya yargı bölgelerindeki harici sistemler arasında kredi, hediye kartları veya sertifikalar, bir kullanıcı puan sistemi vb.). ”

Uygulamada özellikle bulunmayan XRP, destekçilerin Western Union ve diğer finans kurumları gibi para transferi işletmeleri için özel olarak hazırladıkları bir kripto para birimi.

Bu, Western Union’ın XRP’ye daha yakından bakmadığını göstermez. Şirket, bu yılın başlarında, XRP’yi ödeme akışlarına entegre eden bir deneme yapmak için San Francisco merkezli blockchain başlangıçlı Ripple ile ortaklık kurduğunu doğruladı. Geçtiğimiz günlerde CEO Hikmet Ersek, denemenin ilk sonuçlarından etkilenmediğini söyledi.

Ersek, Haziran ayında “Batı Birliği’nin düşük maliyetli olmadığını her zaman eleştirdik, Ancak, testlerimizde verimliliğin bir kısmını henüz görmedik ” dedi. “Pratikte uygulama hala çok pahalı” diye detaylara girmeden ekledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap