Günün Patlayan Web3, Göğüs ve Metaverse Coin’leri: 15 Coin Var!

Günün Patlayan Web3, Göğüs ve Metaverse Coin’leri: 15 Coin Var!

Paylaş
BTC Piyasası: Günün Patlayan Web3, Göğüs ve Metaverse Coin’leri: 15 Coin Var!

Kripto para birimleri, Bitcoin’in 40.000 doların üzerine tutunmasıyla hafif ivme kazanmış gibi görünüyor. Toplam kripto para piyasasının değeri yüzde 2.2’lik artış ile 1.9 trilyon dolara yükselirken metaverse, meme ve web 3.0 coin projeleri yükseliş yaşadı. İşte detaylar…

5 metaverse coin, performansıyla diğerlerini geride bıraktı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Facebook’un adını Meta olarak değiştireceğini ve Metaverse alanına odaklanacağını duyurduğu 2021’in sonbaharından bu yana metaverse alanı yatırımcıların gözdesi konumunda yer alıyor. Bu alana odaklı projelerin coin’leri, bugün yükseliş yaşıyor gibi görünüyor. Günün en çok artan metaverse coin’i Cappasity (CAPP) oldu. CAPP, yüzde 33.5’lik bir artış yaşadı. CAPP’in ardından Somnium Space CUBEs (CUBE), yüzde 20.3’lük bir yükseliş ile geldi.

BTC Piyasası: Günün Patlayan Web3, Göğüs ve Metaverse Coin’leri: 15 Coin Var! 1

Bu ikisinin ardından Kalao (KLO) yüzde 19.7, Decentral Games ICE (ICE) yüzde 10.4 oranında değer kazandı. Decentral Games ICE, poker odaklı bir metaverse ve oyna kazan projesi sunuyor. Son olarak, DeFi Land (DFI) isimli altcoin yüzde 10.2 oranında yükseldi.

En çok yükselen meme coin’ler hangileri oldu?

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi varlıkların başını çektiği meme coin kategorisine baktığımızda, pek çok altcoin 24 saatlik ölçekte artış yaşamış gibi görünüyor. En çok artan, Shibaken Finance (SHIBAKEN) oldu. SHIBAKEN, yüzde 24.4’lük bir artış yaşadı. Bunun ardından Shibavax (SHIBX) yüzde 21.6, DogeGF (DOGEGF) yüzde 13.8 oranında değer kazandı. Coshi Inu (COSHI) yüzde 11.5, Corgi Coin (CORGI) yüzde 10.7 oranında yükseldi. Bunların ardından, IoTeX ağındaki ilk meme coin olan IoTeXShiba (IOSHIB) ve Solana tabanlı Kitty Coin Solana (KITTY) geldi.

BTC Piyasası: Günün Patlayan Web3, Göğüs ve Metaverse Coin’leri: 15 Coin Var! 2

Web 3.0 coin’leri de artış yaşadı

Peki, Web 3.0 projelerinin coin’leri arasından artış yaşayanlar hangileri oldu? Öncelikle Ethereum Name Service (ENS) yüzde 17.72 oranında yükseldi. Öte yandan Mask Network (MASK) yüzde 10.50’lik bir ivme kaydetti. Son olarak Phantasma (SOUL), yüzde 10.44’lük bir artış sergiledi.

BTC Piyasası: Günün Patlayan Web3, Göğüs ve Metaverse Coin’leri: 15 Coin Var! 3

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap