Günün öne çıkan kripto para gelişmeleri

Günün öne çıkan kripto para gelişmeleri

Paylaş
BTC Piyasası: Günün öne çıkan kripto para gelişmeleri

Investing.com – Kripto para sektöründe bugünün öne çıkan gelişmeleri arasından derlediğimiz haber özetimize göz atabilirsiniz. 

En büyük Chainlink cüzdanları son iki haftada 17,1 Milyon LINK biriktirdi

Cüzdanlarında 10 bin ila 10 milyon LINK tokeni tutan yatırımcılar son iki haftada tokenlerini 17,1 milyon kadar artırdı. Bu, Son iki hafta içinde Chainlink’in (LINK) benimsenmesinde olağanüstü bir büyüme olarak kabul ediliyor.

Geçen ay, Chainlink’in benimsenmesi, kripto paranın en büyük Ethereum balinaları arasında en çok işlem gören kripto paralardan biri haline gelmesinden sonra başka bir seviyeye kazandı. Ethereum balinaları, geçen ay LINK tokeninin fiyat düşüşünden yararlanarak 18,8 milyon dolar değerinde 1,3 milyon Chainlink biriktirmişti.

Mike Novogratz: “Kripto paralar dünyayı yeniden şekillendirecek”

Yakın tarihli bir Twitter dizisinde, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto para endüstrisinin durumu hakkındaki düşüncelerini paylaştı ve kripto ve blok zincirinin dünyayı yeniden şekillendirmek için yeterli potansiyele sahip olduğunu savundu.

Novogratz, aynı zamanda ABD Başkanı Joe Biden’ın çok konuşulan yürütme emrini Beyaz Saray’ın bir kabullenmesi olarak görüyor. Diğer yandan Kripto para endüstrisinin birçok katılımcısı, Biden yönetiminin kripto para endüstrisini düzenleme planını memnuniyetle karşıladı.

Credit Suisse’in eski veteran yöneticisi 200 milyon dolarlık kripto opsiyon ticaret fonu başlatıyor

Avrupa yatırım bankası Credit Suisse’de eski küresel değerleme riski başkanı olan CK Zheng, yeni bir kripto hedge fonu için 200 milyon dolarlık bir fon toplamayı hedefliyor.

Zheng, daha az oynaklıkla daha iyi getiri sağlamaya yardımcı olmak için kripto opsiyonlarında stratejiler uygulayacak olan ZX Squared Capital’i kurmak için Felix Xu ve Yemu Xu ile güçlerini birleştirdi.

Zheng, The Block’a verdiği bir röportajda, “opsiyonları oynaklığı önemli ölçüde azaltabilecek şekilde kullanabiliriz” dedi.

The Block tarafından derlenen verilere göre, kripto opsiyon piyasası 2020’den bu yana yaklaşık 10 kat büyüdü. 2022 yılının başından bu yana, Bitcoin opsiyon piyasası, CME Group’tan Deribit’e kadar çeşitli platformlarda 7 milyar doları aştı.

Polygon ağı, yükseltmeden sonra uzun süreli hizmet kesintisi sorunu yaşıyor

Kullanıcılar, ağ fikir birliğini zora sokan bir hatayı düzeltme konusundaki gecikmeyi merak ederken, katman-2 ağı, 11 saatten fazla bir süredir çalışmıyor.

Katman-2 Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon, geliştiricilerin sorunu ağdaki teknik bir yükseltmeye bağladığı 11 saatten fazla bir süredir yeni bir blok üretmedi.

Reef, grafiti ve elektronik müzik sanatçılarına odaklı bir nft ekibi kuruyor

DeFi, NFT’ler ve oyun için katman 1 tabanlı bir Blockchain olan Reef, bugün ağını daha NFT dostu olacak şekilde ölçeklendirirken grafiti ve elektronik sanatçılarla bağlantı kurmaya odaklanan yeni bir NFT bölümü kurduğunu duyurdu.

Son iki aydır Reef, NFT alanına katkı sağlamak için çalışırken Denver müzik ve sanat sahnesinde etkili bir isim olan Philip Galaviz’i ekibin NFT Başkanı olarak atadı. Philip, Digitally Imported Radio, Global Dance ve çok sayıda elektronik müzik sanatçısıyla çalıştı ve IRL iş birlikleri aracılığıyla bir kültürel sanatlar ve müzik programı oluşturuyor. NFT Başkanı olarak getirilen Philip, Reef’in iş geliştirmesine öncülük edecek ve tekliflerini elektronik ve grafiti sanatçıları ve albüm kapağı tasarımcıları başta olmak üzere çok çeşitli sanatçılara sunacak.

Ripple‘ın 250 milyon dolarlık fonu, ilk NFT projelerine yatırım yapıyor

Küresel bir ödeme ve Blockchain çözümleri sağlayıcısı Ripple, 250 milyon dolar tutarındaki fonu aracılığıyla NFT projeleri için fon alan ilk içerik oluşturucu grubunu seçti.

Eylül 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana Ripple, NFT odaklı fonunun yaklaşık 4.000 başvuru aldığını bildirdi. Bunlara sanatçılar, müzisyenler, oyun tasarımcıları ve geliştiriciler gibi bağımsız içerik oluşturuculardan gelen başvurular bulunuyor.

Ripple, fonunun şu anda ortakları Mintable, MintNFT ve VSA Partners ile sanatçıları, pazar yerleri ve yaratıcı ajanslarla birleştiren geliştirici merkezli tek fon olduğunu söyledi.

12 milyon Ether dolaşımdan çıktı

Şimdiye kadar 2 milyon Ether tokeni işlem ücretlerine göre yakıldı. Ethereum 2.0 sözleşmesine kilitlenen token sayısının 10 milyon ETH’ye ulaşmasıyla toplamda 12 milyon Ether tokeni dolaşımdan çıkmış oldu.

Verilere göre son dönemlerde kazanılan Airdrop’ları satmak tutmaktan daha kârlı

Messari’nin veri bilimcisi Yule Andrade tarafından geliştirilen yeni bir gösterge panosu, en önemli 10 Ethereum airdrop’unun her birini aldıktan sonra bir hafta içinde satmanın, onları elde tutmaktan iki kat daha kârlı olacağını ortaya koydu.

Yule Andrade, başta dYdX, Uniswap, LookRare, Gitcoin ve Ethereum Name Service airdrop’larını baz alarak yaptığı çalışmada kâr amacı güden kullanıcılar için airdrop’ların elde tutulmak yerine genellikle hızlı bir şekilde satılması gerektiği fikrine somut kanıtlar sundu. 

Thorchain’in RUNE tokeni yeni özellikler duyurulurken çift haneli kazanımlar görüyor

DeFi projesi Thorchain, son 24 saat içinde yerel tokeni RUNE’un çift haneli oranda yükselişine neden olan birkaç yeni güncelleme duyurdu.

Thorchain, zincirler arası DeFi projesinin sentetik varlıkları piyasaya sürmesini ve “Thorfi” adlı bir dizi yeni özellik için bir açılış tarihinin duyurulmasını takiben son 24 saatte %18’in üzerinde yükseldi. Projenin yerel tokeni de bu aktivite artışıyla ciddi bir yükseliş gördü.

Fantom Vakfı, Andre Cronje’nin ayrılmasının ardından açıklama yaptı 

Fantom (FTM) Blockchain ve ekosisteminin teknolojik gelişiminin, Andre Cronje’nin DeFi segmentinden ayrılma kararından etkilenmeyeceği konusunda açıklama yapıldı.

Yüksek performanslı Blockchain Fantom’un (FTM) ve ilgili dApp’lerin geliştirilmesinin arkasındaki kâr amacı gütmeyen kuruluş olan Fantom Vakfı, Andre Cronje’nin istifasından önce işleri netleştirmek için bir açıklama yayımladı.

Fantom Vakfı, medya kuruluşlarının Andre Cronje’nin DeFi segmentinden ayrılma kararının olumsuzluk olarak yansıtması sonrası böyle bir duyuru yapma kararı aldı.  

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap