Günlük İşlem Hacmi 11 Milyar Dolara Ulaşan Bitcoin Rekora Koşuyor

Günlük İşlem Hacmi 11 Milyar Dolara Ulaşan Bitcoin Rekora Koşuyor

Paylaş
Günlük İşlem Hacmi 11 Milyar Dolara Ulaşan Bitcoin Rekora Koşuyor

Kripto para dünyasının vazgeçilmez varlığı olan Bitcoin’in günlük ticaret hacmi geçtiğimiz 1 yıl boyunca ilk defa 11 milyar doları aştı. En son 2018’in nisan ayında 8845 dolar olan Bitcoin’in günlük işlem hacmi bu rakamlara ulaşmıştı. O günden beri ilk defa bugün Bitcoin’in günlük hacmi 11 milyar dolar sınırını geçti. Şu sıralar 4030 dolardan işlem gören Bitcoin ani bir yükselişle 4000 dolar sınırını geçti ve yatırımcılarını sevindirdi.

Bitcoin yatırımcılarının yanı sıra pek çok kripto para yatırımcısı da Bitcoin’deki bu yükselişe sevindi. Çünkü Bitcoin’in 4 bin dolar sınırını aşmasıyla birlikte tüm kripto paralar yükselişe geçti. Bitcoin’de yaşanan bu yükselişle birlikte günlük işlemlerde de ciddi bir artış yaşandı. Alım ve satım işlemlerinin rekor kırdığı ve ilk defa 1 sene sonra günlük ticaret hacmi 11 milyar doların üzerine çıkan Bitcoin’de bu yükselişin sürüp sürmeyeceği ise merak konuusu.

Bitcoin 2018’in nisan ayında 8845 dolar iken günlük ticaret hacmi 11 milyar dolardı. Bugün Bitcoin’in değeri 4030 dolar seviyesinde ve aynı ticaret hacmine sahip. Bu da demek oluyor ki Bitcoin’e olan yatırımlarda ciddi oranda artış yaşanmış. Özellikle tekrar 4 bin dolar bandının üzerine çıkmasından dolayı kripto para piyasası adeta hareketlendi. Bitcoin’in şu an ki toplam piyasa hacmi ise 70,9 milyar dolar civarında. Bitcoin’de gerçekleşen ticari hacmin büyümesi, diğer birçok kripto parada da yaşandı. Özellikle 140 dolar sınırını aşan Ethereum’unda günlük ticari hacmi ciddi oranda yükseldi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap