Günlük 610 Bitcoin (BTC) İşlemi Rekoru Beraberinde Getirdi!

Günlük 610 Bitcoin (BTC) İşlemi Rekoru Beraberinde Getirdi!

Paylaş
Günlük 610 Bitcoin (BTC) İşlemi Rekoru Beraberinde Getirdi!

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) yeni yıla giriş hızı kesinlikle birçok yatırımcıyı koltuğuna çiviledi. Özellikle ABD ve İran arasındaki olay gibi küresel olayların, CME’nin yeni Bitcoin opsiyon ürünü gibi sektöre özel olaylarla birleşmesi, beklenmeyen bir ralliyi beraberinde getirdi.

CME, Bakkt’ı Yerle Bir Etti!

CME’nin piyasaya yeni sürülen Bitcoin opsiyon ürünü ilk gününde 2 milyon doların üzerinde ticari hacme ulaşarak zaten yeni bir rekorın sinyallerini vermişti. CME, yeni BTC hizmetinin ilk haftası boyunca da oldukça güçlü veriler aktardı. 17 Ocak tarihinde elde edilen ve en alttaki tablodan da görülebilen 610 Bitcoin değerindeki ticari hacim, kurumsal yatırımcının sektöre olan ilgisini ortaya koyuyor. 122 Bitcoin Opsiyon sözleşmesine denk gelen bu miktar yaklaşık olarak 5,3 milyon dolar gibi bir değere sahip.

Büyük beklenti yaratan Bakkt ise aynı gün içerisinde sadece 178.000 dolarlık hacim elde edebildi. Bakkt aslında fiziki teminatlı Bitcoin işlemi sayesinde fiyata ciddi anlamda etki edebilecek bir gelişme olarak görülüyordu. CME’nin yeni ürünü ise BTC için beklenen etkiyi yaratacak asıl gelişme şeklinde yorumlanabilir.

Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 8.624 dolardan işlem görüyor ve CME’nin 17 Ocak tarihindeki hacmine benzer bir hareketlenme, fiyatı kesinlikle yükseltebilir.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap