Güney Kore’nin En İyi Telefon Şirketi Kendi Blockchain Network’ünü Görücüye Çıkarıyor

Güney Kore’nin En İyi Telefon Şirketi Kendi Blockchain Network’ünü Görücüye Çıkarıyor

Paylaş
Güney Kore’nin En İyi Telefon Şirketi Kendi Blockchain Network’ünü Görücüye Çıkarıyor

Güney Kore’nin en büyük telefon şirketi olan devlete ait KT Corporation, Blockchain destekli ticari ağını duyurdu. Kore Herald tarafından 24 Temmuz Salı günü yayınlanan habere göre, şirket, daha güvenli ve şeffaf bir hale getirmek için ülke çapında mevcut ağın üzerine bir blok zinciri inşa ediyor.

KT Blockchain Center’ın başkanı Seo Young-il, güvenli ve verimli veri yönetimi için haberleşme teknolojisinin telekomünikasyonda kullanılabileceğini söylüyor ayrıca Seo’ya göre:

Blockchain‘in ağlara uygulanmasının ortak noktası, mevcut ağları daha güvenli ve güvenilir hale getirerek güvenlik ve işlem sorunlarını ele almaktır.”

Kore Herald, yeni ağıyla bireysel ve kurumsal müşterilerinin dijital verilerini “daha ​​az kesme riski” ile depolamasına ve aktarmasına izin vermeyi planlıyor. Ağın, Bitcoin’in (BTC) 3 TPS ve Ethereum’un (ETH) 15 TPS’si ile karşılaştırıldığında, saniyede 2.500 işlem kapasitesi (TPS) var.

KT Corp ayrıca, Japonya’daki en büyük telekom sağlayıcı NTT Docomo gibi uluslararası mobil operatörler ile blockchain tabanlı dolaşım hizmetleri sunmayı planlamaktadır. Kore Herald’a göre, blockchain kullanımı şirketin dolaşım faturalarını gerçek zamanlı olarak hesaplamasına ve müşteriler için internet bağlantısının hızını artırmasına izin verecek.

KT Corporation’ın “cep telefonu” gibi dolaşım cüzdanı, güvenli takas ve ödeme, kişisel kimlik doğrulama ve IoT uygulamaları yeteneklere sahip, çapraz taşıyıcı bir taşıt ekosistemi oluşturmak olan telekom şirketlerinin küresel bir zincir konsorsiyumu olan Carrier Blockchain Study Group’a (CBSG) katıldıkları bildirildi.

Ülkenin Bilim Bakanlığı ve bilgi ve iletişim teknolojisinden (ICT) alınan raporlara göre, Kore’deki blockchain pazarının dört yılda 20 kat artacağı tahmin ediliyor. 2018’deki tahmin 44 milyon iken 2022’de 887 milyon dolara yükselmesi bekleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap