Güney Kore’nin en büyük ikinci bankası, Hedera (HBAR) ağına katıldı

Güney Kore’nin en büyük ikinci bankası, Hedera (HBAR) ağına katıldı

Paylaş
Uzman Coin: Güney Kore’nin en büyük ikinci bankası, Hedera (HBAR) ağına katıldı

Güney Kore’nin en büyük bankalarından biri olan Shinhan Bank, Hedera ağına katıldı. Banka ağın dağıtık yönetim sistemini denetleyen Hedera Yönetim Konseyi’nin üyesi oldu.

Hedera ağından aldığı altyapı desteğiyle banka, özellikle iç çalışma süreçlerini azaltıp, verimliliği ise ciddi şekilde artırmayı hedefliyor. 2017 yılından bu yana, Hyperledger Fabric blokzinciri üzerinde; sigorta poliçeleri, emeklilik fonları ve faiz oranı takas anlaşmaları gibi hizmetler sunan Shinhan, fintech firmalarının artık dağıtık defter teknolojisinden (DLT) yararlanmaya başlamasıyla birlikte, çok daha hızlı şekilde çalışma ve bankacılık hizmetlerinde daha fazla seçenek sunma hedefiyle Hedera DLT’si üzerinde çalışma kararı aldı.

Shinhan Bank, finansal inovasyonu desteklemek için dağıtık defter teknolojisinden (DLT) yararlanma konusunda da ülkede lider banka olarak görülüyor. Banka, bu sene başında dijital para saklama hizmeti veren Korea Digital Asset Custody (KDAC) konsorsiyumuna yatırım yapmıştı.

Shinhan Bank yetkililerinden yapılan açıklamada dijital dönüşümün getirdiği fırsatlarla müşterilerinin her gün daha çok ilgilendiği belirtilirken şu ifadeler kullanıldı:

“Müşterilerimiz ve ortaklarımız dijital dönüşüm sayesinde çok daha hızlı ve güvenli finansal sistemlere sahip oluyorlar. Özellikle Hedera’nın açık ve dağıtık defter teknolojisi, yaygın olarak kullanılması, hızlı ve güvenli olması ile hizmet sağlayıcıların ihtiyaç duyduğu kontrol ve görünürlüğü sağlaması nedeniyle birçok şirket tarafından tercih ediliyor. Yeni finans sistemini destekleyecek çözümler üretmek ve bu anlamda küresel şirketlerle çalışmak için Hedera Yönetim Konseyi’ne dahil olduk”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap