Güney Koreli Banka, Altcoin Projesi Hedera İle Teste Başladı!

Güney Koreli Banka, Altcoin Projesi Hedera İle Teste Başladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Güney Koreli Banka, Altcoin Projesi Hedera İle Teste Başladı!

Güney Kore’nin önde gelen bankalarından Shinhan Bank, bir altcoin ağında stablecoin ödemelerini test etmeye başladığını duyurdu. Banka, yaptığı açıklamaya nazaran stablecoin transferleri için Hedera Network’ün blockchain teknolojisini kullanacak.

Geleneksel finans kuruluşları, para transferi konusunda değerli yenilikler getiren blockchain teknolojisinden yarar sağlamak istiyor. Günümüz dünyasında hudut ötesi ödemelerde uzun mühletler ve yüksek fiyatlar göze çarpıyor. Bilhassa bankalar bu hususta müşterilerini rahatlatarak rekabette bir adım öne çıkmak için çalışıyor.

Kripto basınına konuşan banka yetkilisi Byunghee Kim, stablecoinlerin yararlarına değindi:

“Değeri sabit kripto para üniteleri hudut ötesi ödemelerde büyük avantaja sahip. Blockchain teknolojisi düşük maliyetli, süratli ve sağlam bir altyapı olarak karşımıza çıkıyor. Daha güzel koşullar ile birey ve işletmelerin finansal sisteme daha fazla katılmacağına inanıyorum.”

Shinhan Bank’ın başladığı Hedera tabanlı ödeme testi Ethereum Virtual Machine’den (EVM) de yarar sağlayacak. Kripto teşebbüsü yaptığı açıklamada EVM tabanlı stablecoin ihraççılarının gelecekteki pilot testlere katılabileceğini belirtti.

Haberin akabinde Hedera Network irtibatlı altcoin HBAR, bugün piyasanın tersine bedel kazandı.

Hedera HBAR Fiyatı

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) bugün düşüş gösterirken Hedera Network’ün altcoini HBAR olumlu kaldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Güney Koreli Banka, Altcoin Projesi Hedera İle Teste Başladı! 1Hedera HBAR grafiği.

Gün başından bu yana %4’e yakın kıymet kazanan HBAR an itibariyle 0,0543$ direncini test ediyor. Kelam konusu düzeyin üzerinde bir 4 saatlik kapanış geldiği takdirde üst hareket devam edebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap