Güney Kore’den flaş gelişme: Kripto para yasası kabul edildi!

Güney Kore’den flaş gelişme: Kripto para yasası kabul edildi!

Paylaş
Güney Kore’den flaş gelişme: Kripto para yasası kabul edildi!

Güney Kore Ulusal Meclisi’nin bir parçası olan ulusal politika komitesinin, kripto para birimlerini dijital varlıklar olarak kategorize eden bir tasarıyı kabul ettiği bildirildi. Söz konusu hamlenin işletmelere önünü açacağı ve daha sonraki operasyonları için kurallar ve şartlar koyacağı söyleniyor.

Kripto paralar artık dijital varlıklar olarak kategorize edilecek

Yerel basında çıkan haberlere göre, Ulusal Meclis’in Güney Kore ulusal politika komitesi, kripto para birimlerini dijital varlıklar olarak kategorize eden bir tasarıyı kabul etti.

Finansal Hizmetler Komisyonu’na (FSC) göre, bu hamle kripto para birimlerinin daha şeffaf hale gelmesine yardımcı olacak ve aynı zamanda kripto para yatırımlarını yasallaştıracak. Ayrıca bu aynı zamanda kara para aklamayı önleyen, finansal işlemler için temel kurallar koyan ve genel olarak sanal varlık işletmelerine yardımcı olacak bir gelişme.

Bu yeni yasa, kripto paralarla ilgili tüm işletmelerin FSC’nin Finansal İstihbarat Birimi’ne rapor vermesini ve kaydolmasını gerektirecek. Bunu yapmayanlar banka hesaplarını onaylatamayacaklar. Ayrıca düzenlemelere uymamak da bir ceza ile sonuçlanacak.

Yasanın yürürlüğe girmesi için tek engel kaldı

Tasarının yargı komitesinin yanı sıra Ulusal Meclis ana katını da geçmesi gerektiğine dikkat çekmek gerekiyor. Orada onaylanması durumunda, bir yıl içinde yürürlüğe girecek.

cryptopotato

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap