Güney Kore’de Bitcoin ve Kripto Ticareti Şimdilik Vergisiz

Güney Kore’de Bitcoin ve Kripto Ticareti Şimdilik Vergisiz

Paylaş
Güney Kore’de Bitcoin ve Kripto Ticareti Şimdilik Vergisiz

Kriptokoin – Güney Kore’de Bitcoin ticaretinin çok yaygın olduğunu belirtelim. Ülke Çin’deki kripto para yasağının tam aksine kripto para dostu olan ülkelerden biri. Güney Kore ayrıca kripto yasağını önleyen en büyük pazarlardan biri durumunda.

Güney Kore’de hükümet normal kripto para ticareti için bir vergi koymayı planlamıştı. Ancak şimdi bu planların değiştiği görülüyor. Planın değişmesinin sebebi ise kripto varlık terimi üzerine henüz tam bir yasal ve doğru tanımlamanın yapılamamış olması.

Şimdilik Güney Kore’de Bitcoin ve Kripto Para Ticareti Vergisiz

Finance Magnates, “kripto varlıklar” terimi ile ilgili karışıklık nedeniyle, yerel makamların dijital varlık ticaretinden elde edilen vergilendirme gelirleri girişimini geçici olarak geri çektiğini bildiriyor.

Kripto ticareti ile uğraşan kişilere yönelik olarak getirilmesi planlanana vergi yükümlülüğü ilk olarak geçen yıl Aralık ayında açıklanmıştı. Ancak şimdi hükümet, büyük eyaletlerdeki kripto vergileri sistemine daha derinden bakmayı ve yerel koşulları kabul ettikten sonra Güney Kore’ye empoze etmeyi planlıyor. Bu yüzden Güney Kore’de Bitcoin ve kripto ticaretine vergi uygulanması şimdilik söz konusu değil.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap