Güney Kore Mahkemesi LUNC kararını açıkladı: Menkul değer değil

Güney Kore Mahkemesi LUNC kararını açıkladı: Menkul değer değil

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Güney Kore Mahkemesi LUNC kararını açıkladı: Menkul değer değil

Terra ekosisteminde geçtiğimiz yıl yaşananlara dair hukuksal süreç farklı ülkelerde devam ediyor. Ekosistemin merkezi pozisyonundaki Güney Kore’de devam eden yargılamada, Terra Classic’in (LUNC) menkul değer olmadığı vurgulandı.

Yerel haber kaynaklarının paylaştığı evraklara nazaran Seul Güney Bölge Mahkemesi, 16 Şubat’ta gerçekleşen duruşmada, Terra Classic’in menkul değer olmadığını belirtti.

Mahkeme kayıtlarına nazaran LUNC’un Sermaye Piyasaları Yasası uyarınca bir yatırım mukavelesi, yani menkul değer olarak tanımlanması epey güç. Bu, Terra Classic açısından hayli kritik bir karar olarak yorumlanıyor.

Bilindiği üzere ABD’de devam eden süreçlerde SEC, LUNC için menkul değer tanımlaması yapmıştı. Varlığın menkul değer olarak tanımlanması, projeye dair kimi yasal sorunları ortaya çıkarmıştı.

ABD ve Güney Kore’de Terra ekosistemine yönelik davalar devam ederken Do Kwon’un Karadağ’daki tutukluluğu sürüyor. Geçtiğimiz haftalarda yakalanan Kwon, uydurma pasaport kullanmakla suçlanmıştı.

Terra ekosisteminin yaratıcısına, geçtiğimiz günlerde ABD’de yöneltilen menkul değer dolandırıcılığı savına ise ünlü ismin avukatlarından itiraz geldi. Kwon’un avukatları, TerraUSD ve LUNA’nın 40 milyar dolarlık çöküşüyle irtibatlı olarak SEC’nin, Kwon’un ABD’li yatırımcıları dolandırdığını kanıtlayamadığını sav etti.

Bu makale birinci olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap