Güney Kore Hükümetinden Blockchain Startup’larına Hibe

Güney Kore Hükümetinden Blockchain Startup’larına Hibe

Paylaş
Güney Kore Hükümetinden Blockchain Startup’larına Hibe

Güney Kore Hükümeti ülkedeki blockchain şirketlerine destek olabilmek için harekete geçti. Devlet ülkede öne çıkan birkaç blockchain projesine hibe vererek bu projelerin gelişimine katkıda bulunacak.

Projelere Yatırım

Güney Kore Bilim ve BİT (Bilgi ve İletişim Teknolojileri) Bakanlığı, ülkedeki dokuz farklı blockchain projesine hibe verecek.

Bilim ve BİT Bakanlığı ülkedeki blockchain projelerini şu anki durumlarına, ne kadar yenilikçi olduklarına, iş modellerine ve potansiyellerine değerlendirecek. Bu değerlendirmenin ardından seçilen dokuz projeye her birine en fazla 360 bin dolar olacak şekilde toplamda 3.2 milyon dolarlık hibe verilecek.

Bilim ve BİT Bakanı Park Yoon-kyu konu hakkında yaptığı açıklamalarda ülkedeki blockchain pazarını büyütmek istediklerini söyledi. Güney Kore’nin ülkedeki blockchain start-uplarına bu şekilde destek olması daha fazla gencin blockchain ile ilgilenmesini sağlayabilir.

Güney Koreli yetkililer gençleri yalnızca blockchain değil yapay zeka, nesnelerin interneti ve büyük veri gibi alanlara da yönelmeye çağırıyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap