Güney Kore de Dijital Paraları Araştırmaya Başladı

Güney Kore de Dijital Paraları Araştırmaya Başladı

Paylaş
Güney Kore de Dijital Paraları Araştırmaya Başladı

Birkaç farklı ülkenin ardından Güney Kore Merkez Bankası da dijital paraları araştırmaya başladı.

The Merkle tarafından yapılan habere göre Güney Kore’deki yetkililer, dijital paralarla ilgili kapsamlı bir araştırma yapıp bunun sonucunda dijital merkez bankası parası (CBDC) çıkarıp çıkarmayacaklarına karar verecekler.

Dijitale Geçiş

Bundan birkaç hafta önce Çin’in kendi dijital parasını geliştirmeye başladığını gördük. Geçtiğimiz gün ise İsveç Merkez Bankası’nın bu yönde yeni bir adım attığından bahsettik. Buna benzer bir adım şimdi de Güney Kore’den geliyor.

The Merkle tarafından yapılan habere göre Güney Kore’deki yetkililer resmi bir dijital para çıkarmayı düşünüyorlar. Bu planların şu an için yalnızca değerlendirme aşamasında olduklarını ve henüz somut bir adım atılmadığını belirtmek gerekiyor.

Güney Kore Merkez Bankası şu an için yalnızca dijital paraları normalde olduğundan daha kapsamlı bir şekilde inceliyor, dijital paraların avantajlarını ve dezavantajlarını tartıyor.

Güney Kore Merkez Bankası, bu araştırmalar sonucunda elde edilen verilerden memnun kalırsa kendi dijital parasını geliştirmeye başlayabilir.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap