Güney Kore borsaları, bazı altcoin’leri listeden çıkarma kararı aldı

Güney Kore borsaları, bazı altcoin’leri listeden çıkarma kararı aldı

Paylaş
Uzman Coin: Güney Kore borsaları, bazı altcoin’leri listeden çıkarma kararı aldı

Güney Kore’de kripto para sektörüne yönelik olarak düzenlemeler daha da katılaştı. Bunun üzerine kripto para borsaları, çok riskli olarak görülen bazı kripto para birimlerinin alım satımını sonlandırmaya başladı.

Ülkede, bir süre önce borsalar için belirlenen standartların karşılandığını gösteren bir sertifika alma zorunluluğu getirildi. Tüm borsaların, 24 Eylül’den sonra faaliyete devam edebilmeleri için bu sertifikayı almaları gerekiyor. Gelen bilgilere göre, şimdiye kadar sertifika sahibi olan 20 kripto para borsası var. 30 borsa ise başvuruda bulundu fakat henüz sertifika alamadı.

Getirilen uygulama sonucu, ülkede Coinfinit, Trebit, Bitkiny ve Coinnest dahil olmak üzere bazı kripto para borsaları hizmetleri askıya aldı. Bazı borsalar ise belirli kripto para birimlerini listeden çıkardı veya yatırım uyarısı yayımladı.

Upbit’ten beş altcoin’i liste dışı etme kararı

Önde gelen kripto para borsalarından Upbit, bu doğrultuda Paycoin, Maro, Observer, Solve.Care ve Quiztok adlı kripto paraları platformundan kaldıracağını duyurdu. İlgili kripto paralarda, 18 Haziran 2021’de alım satım durdurulacak. Haberin ardından kripto paralar, yüzde 40-50 arasında düşüş yaşadı.

Daha fazlası gelebilir

Upbit, geçtiğimiz günlerde 25 kripto para için de yatırım uyarısı yayımlamıştı. Burada listelenen kripto paralar arasında Komodo, Aragon gibi bilinen kripto paralar da vardı. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde Upbit, daha fazla altcoin’i listeden çıkarabilir.

Coinbit’ten az bilinen 28 altcoin için uyarı

Öte yandan Huobi’nin Güney Kore kolu Huobi Kore’de de Huobi Token alım satımları durduruldu. Coinbit ise sekiz kripto parada alım satımları sonlandırma kararı alırken az bilinen 28 kripto para için yatırım uyarısı yayımladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap