Güçlü Altcoin Tek Duyuruyla Uçuşa Geçti! – Kriptokoin

Güçlü Altcoin Tek Duyuruyla Uçuşa Geçti! – Kriptokoin

Paylaş
Güçlü Altcoin Tek Duyuruyla Uçuşa Geçti! – Kriptokoin

Kriptokoin.com – Popüler altcoin Tezos (XTZ), Coinbase borsasında yüzde 70 oranında göze çarpan bir artış yaşadı.  XTZ, kısa sürede 1,70 dolarlık fiyat etiketine dokundu. Kripto para bu yükselişle Mayıs ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı, ancak ralli hızla soğudu. XTZ halen yaklaşık yüzde 30’luk bir artış gösteriyor, CoinMarketCap verilerine göre şu an 1,17 dolardan el değiştiriyor.

Tezos (XTZ) fiyatı Coinbase haberleriyle patladı

6 Kasım’da, kripto para birimi borsası Coinbase, perakende platformunda Tezos için staking ödüllerinin uygulandığını açıkladı. Bu şekilde Coinbase, kullanıcılarını Tezos ağına katılmaya teşvik etmek ve temel Blockchain’i “daha güvenli ve verimli” hale getirmek istiyor:

Staking, belirli bir varlık ağına katılarak kripto ile gelir elde etmenize olanak tanır. Kriptoyu paylaştığınızda, bu varlığın temelini oluşturan Blockchain’i daha güvenli ve daha verimli hale getirirsiniz. Bunun karşılığında daha fazla varlık ile ödüllendirilirsiniz.

Borsa üzerinde Tezos (XTZ) staking hizmetini başlatan Coinbase kullanıcıların platformda Tezos tutmaları karşılığında faiz kazanmalarını sağlıyor. Bu yöntem kripto paralarla  pasif gelir elde etmenin bir yoludur.

Coinbase staking hizmeti kapsamında altcoin’i tutanları yüzde 5 faizle ödüllendirecek

San Francisco merkezli borsa, Mart ayında Coinbase Custody müşterilerine Tezos (XTZ) staking hizmetini sunmaya başladı. Ancak sıradan yatırımcılara aynı hizmeti sunmadan önce, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile ilgili düzenleme sorunlarını düzeltmek gerekiyordu. Yetkilendirilmiş staking hizmetleri kapsamında şimdi ABD’de bir numaralı borsada XTZ’yi saklama imkanı var.

Coinbase, 35-40 günlük ilk bekletme süresinden sonra her üç günde bir kullanıcılara ödül dağıtacak. Coinbase, yatırımcılara Tezos’u borsada tutmaları için sunduğu yüzde 8’lik ödülü yalnızca yüzde 5’e indirecek. Bu, kripto devi tarafından sağlanan kolaylık ve güvenlik karşısında makul bir denge kuruyor. Tezos’la ilgili önemli gelişmeler adına “Kripto Para Dünyasının Ünlü Figürü, Tezos CTO’su Arthur Breitman İstanbul’a Geliyor” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap