Gucci de metaverse’e girdi: Sandbox’tan arazi aldılar

Gucci de metaverse’e girdi: Sandbox’tan arazi aldılar

Paylaş
Uzman Coin: Gucci de metaverse’e girdi: Sandbox’tan arazi aldılar

Warner Music, Snoop Dogg, Adidas, Atari, CryptoKitties gibi birçok marka ve isimle ortaklıkları bulunan ve Kasım ayında aldığı 93 milyon dolarlık yatırımla büyük ses getiren Sandbox, İtalyan moda şirketi Gucci’nin de yeni adresi oldu. Gucci, Sandbox platformu üzerinde bir arazi satın aldı.

Bu hamlenin, moda endüstrisindeki tüketiciler için birçok sanal deneyim yaşatmak için yapıldığı belirtilirken, markanın metaverse projelerini temsil eden ‘Gucci Vault’u temel alan dijital moda deneyimleri de yaratılacak. Şirketin sanal arazi için ne kadar ödeme yaptoığı ise açıklanmadı.

Modanın dijatele geçmesinde öncü oldu

Gucci, moda ve dijital endüstrinin kesişmesi açısından da diğer şirketlerin önüne geçmeyi başardı. Bilindiği üzere İtalyan moda şirketi, Mayıs ayında Christie’s vasıtasıyla NFT satan ilk lüks moda markası olmuştu. Çevrimiçi oyun platformu Roblox’ta bir Gucci çantasına 4 bin dolar ödenmesi de şirketin reklamı açısından önemli bir adımdı. Çanta gerçek hayattaki fiyatından bin dolar daha pahalıya satılmıştı.

Gucci son olarak Discod için de bir yönetici arayışına girmişti. Bu kişi, NFT projeleriyle ilgili görüş bildiren Gucci hayranlarının geri bildirimlerinden sorumlu olacak. İş ilânında ayrıca “Kripto topluluklarının yönetilmesi” maddesi de bulunuyordu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap