GTA 6 için yeni iddia: Oyun içi kripto para ödülleri olacak

GTA 6 için yeni iddia: Oyun içi kripto para ödülleri olacak

Paylaş
Uzman Coin: GTA 6 için yeni iddia: Oyun içi kripto para ödülleri olacak

Piyasaya çıktığı 2013’ten bu yana 140 milyondan fazla kopya satarak rekorlar kıran GTA 5’in ardından merakla beklenen GTA 6 ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Oyun sektöründe henüz resmi olarak duyurulmamış bilgileri açıklamasıyla bilinen Tom Henderson’ın yazdıklarına göre GTA 6’da sanal para yerine oyun içi kripto para ödülü olabilir.

Henderson, bazı görevlerin nakit yerine Bitcoin ile ödüllendirileceğini ifade etti:

“Geçenlerde GTA 6’da bazı görevlerde oyuncuların nakit yerine Bitcoin ile ödüllendirileceğini duydum. Söylenenlere göre borsa özelliği, farklı kripto para birimleri için bir ‘broker’ eklenerek geri getirilecek. Bu doğruysa kripto için çok büyük gelişme.”

Diğer yandan Henderson, her ne kadar ‘Bitcoin’ olarak bahsetse de GTA’da gerçek marka ve şirketler kullanılmadığı için söz konusu para biriminin muhtemelen Bitcoin veya Dogecoin gibi popüler kripto paraların bir taklidi olacağını vurguluyor.

Henderson, bu bilgiyi güvendiği birinden aldığını belirtti ancak “Daima böyle bilgilere şüpheyle yaklaşın” diye de ekledi.

Henderson’ın daha önce Battlefield ve Call of Duty gibi oyunlar hakkında verdiği bilgilerin doğruluğu düşünüldüğünde GTA 6’ya ilişkin bu iddia da güçleniyor.

GTA 6 henüz resmi olarak duyurulmadı. Oyunun piyasaya ne zaman sürüleceği de bilinmiyor ancak son iddialar, 2023 yılının Ekim ayını işaret ediyor. Daha önce, GTA serisinin yeni oyununun 1980’lerde geçeceği öne sürülmüştü. Bu durumda oyun içi kripto para ödemeleri mümkün olmayabilir fakat Henderson, GTA 6’nın modern dünyada geçeceğini savunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap