Grayscale’in GBTC fonu, 24 Aralık’ta ETF’e dönüşebilir

Grayscale’in GBTC fonu, 24 Aralık’ta ETF’e dönüşebilir

Paylaş
Uzman Coin: Grayscale’in GBTC fonu, 24 Aralık’ta ETF’e dönüşebilir

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Grayscale’in, ETF’ler için gerekli olan 19b-4 formunu aldı. Böylece GBTC’lerin ETF’e dönüşmesi veya dönüşmemesi kararının alınacağı süreç resmen başlamış oldu. Eğer SEC kararı uzatmaz ise, 24 Aralık günü konuyla ilgili son tarih olarak görülüyor.

Ancak komisyonun toplantısıyla ilgili resmi bir tarih taraflarca henüz verilmedi. 24 Aralık gününün, herhangi bir nedenle ertelenme ihti,mali de bulunuyor.

Grayscale bir süredir GBTC hisselerinin, Bitcoin ETF’ine dönüşütürülmesi konusunda çalışmalarını yürütüyordu. CEO Michael Sonnenshein, Ağustos ayında bu plânlarını açıklamış ve ETF kabulünün sadece zaman meselesi olduğunu söylemişti. Grayscale’in ana şirketi Digital Currency Group’un CEO’su Barry Silbert da, ProShares ETF’inin kabul edilmesinden birkaç gün sonra, kendisine Twitter’dan sorulan bir ETF sorusuna “Beklemede kalın” diyerek cevap vermişti.

BNY Mellon ile anlaşmışlardı

Yönetimi altında 50 milyar dolardan fazla dijital varlık bulunan Grayscale’in GBTC hisselerinin ETF’lere dönüşmesinin, piyasaya çok daha fazla para girişi olmasına yarayacak. Şirket, Ağustos ayında 20 yıllık ETF tecrübesi olan David LaValle’i küresel ETF yöneticisi olarak bünyesine katmıştı. Grayscale ayrıca Temmuz ayında yaptığı açıklama ile de, Bitcoin fonunun muhasebesi ve yönetimini ABD’nin 237 yıllık dev bankası BNY Mellon’a vereceğini duyurmuştu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap