Grayscale’den akıllı kontrat fonu: 7 kripto para dahil edildi

Grayscale’den akıllı kontrat fonu: 7 kripto para dahil edildi

Paylaş
BTC Piyasası: Grayscale’den akıllı kontrat fonu: 7 kripto para dahil edildi

Dijital fon yönetim şirketi Grayscale, merkeziyetsiz finansla ilgili önemli bir fon çıkardı. Fon, resmen 16 Mart’ta devreye girerken, şirketten açıklama ise bugün geldi.

Kısaltması GSCPxE olan (Grayscale Smart Contract Platform Ex-Ethereum Fund), “Ethereum dışında kalan akıllı kontrat platformu fonu”nda Cardano, Avax, Solana, Polkadot, Polygon, Algorand ve Stellar Lumens fonları bulunuyor. Yatırımcılar bu kripto paraların fonlarına ayrı ayrı yatırım yapmak yerine tek seferde fona para koyuyorlar.

En büyük pay Cardano’nun…

Fonun içinde bulunan kripto paraların da eşit şekilde dağıtılmaması dikkat çekiyor. Fondaki en büyük pay %24.82 ile Cardano’ya ayrılmış durumda… İkinci sırada %23.41 ile Solana geliyor. Avalanche %19.11 ile üçüncü sırada… Fonun yönetimi altında şu anda 3.7 milyon dolar bulunurken, bir hissenin fiyatı is eyaklaşık 16 dolar. Fon başlatıldığı 16 Mart tarihinden itibaren %10’luk artış yaşadı.

“Yatırımcı tek bir kazanan seçmek zorunda kalmıyor”

Fonla ilgili konuşan Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, merkeziyetsiz finansın ve akıllı kontrat teknolojisinin dijital ekonominin büyümesi açısından çok hayati olduğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Birçok iyi platform var. Hangisinin kazanacağını bilmek imkansız. En aktif geliştirici topluluklarını hangi platform çekecek, hangisi en hızlı, ölçeklenebilir ve esnek olacak? Bunları bilmek çok zor. Bu yüzden GSCPxE fonu kullanıcıyı, tek bir kazanana yatırım yapmaya zorlamıyor. Hatta bunun yerine akıllı sözleşme platformu ekosisteminin gelişimine tek bir yatırım aracı aracılığıyla erişme imkanı veriyor”

Birçok Ethereum fonu olduğu için ve birçok kullanıcı zaten Ethereum’la ciddi şekilde ilgilendiği için Grayscale’in Ethereum’u bu fonun dışında tuttuğu belirtiliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap