Grayscale, ilk ETF ürününü resmen açıkladı

Grayscale, ilk ETF ürününü resmen açıkladı

Paylaş
BTC Piyasası: Grayscale, ilk ETF ürününü resmen açıkladı

Dünyanın en büyük dijital varlık yatırım firması olan Grayscale, bugün yaptığı açıklamayla ilk borsa yatırım fonu (ETF) ürününü duyurdu. Fon, GFOF kısaltmasıyla işlem görecek ve Bloomberg Grayscale Finansın Geleceği Endeksi’nin performansına göre fiyatlanacak.

Konuyla ilgi açıklamalarda bulunan Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, endeksine dijital paralar açısından önemine dikkat çekerken şunları söyledi:

“Grayscale dijital para yatırımlarından küresel bir lider konumuna gelirken, ‘finansın geleceği’ ise çok daha geniş bir perspektifle bunu yatırımcılarına sunuyor. Bloomberg ile ilk ETF ortaklığımızı duyurduğumuz için mutluyuz. Bu hamleyi, büyüme hedefimize ulaşmada önemli bir adım olarak görüyoruz. Bu ürün, bizim geçmiş tecrübelerimizden güç alırken aynı zamanda varlık yöneticisi bir şirket olarak da değişimimizin bir sonraki aşamasını temsil ediyor. ETF, yatırımcıların zamana dayanıklı portföyler hazırlamalarını sağlayacak”

“Dijital ekonomi küresel ticarette başrol oynayacak”

GFOF’un ayrıca, dijital ekonominin küresel ticarette bir süre sonra başrol oynayacağı, piyasayı yöneteceği ve yeni tür sermayelere giriş sağlama hakkı tanımasının yanında artık herkese yük olan maliyetli aracıları ortadan kaldıracağı düşüncesiyle ortaya çıkarıldığı belirtildi.

Bloomberg ve Grayscale ortaklığını yorumlayan Bloomberg’in çoklu varlıklardan sorumlu küresel yöneticisi Dave Gedeon da, Grayscale’in yenilikçi ürünlere olan bağlılığını övdü:

“Hem yenilikçi hem de yatırım yapılabilir ürünlere olan bağlılığına ısrarla devam eden Grayscale ile ortaklık kurduğumuz için gerçekten heyecanlıyız. Bloomberg Intelligence’ın güçlü araştırmasıyla birleştirilen tescilli verilerimizle desteklenen bir endeks olan Bloomberg Grayscale Finansın Geleceği Endeksi, sürekli olarak gelişen dijital ekonomimizin en önemli ve marka yatırım fonlarından biri olacak”

Bloomberg Grayscale Future of Finance Endeksi, geleceğin finansını temsil eden kriterleri sağlayan şirketlerden oluşacak. Yapılan açıklamada bu kriterler şu şekilde sıralandı:

Finansal Vakıflar: Varlık yöneticileri, borsalar, broker’lık firmaları ve dijital ekonominin etkinleştirilmesinde yer alan varlık yöneticileriTeknolojik Çözümler: Veri işlemesiyle dijital ekonomiyi daha kolay hale getiren teknolojileri sağlayan organizasyonlarDijital Varlık Altyapısı: Madenciliğin, enerji yönetiminin ve dijital varlık ekosistemine güç sağlayan aktivitelerin direkt olarak içinde şirketler…

“Sistemin değişimi sağlayan şirketlere yatırım yapabilecekler”

Grayscale’in yaz aylarında göreve getirdiği küresel ETF yöneticisi olan David LaValle da, bu adımın bir dönüm noktası olduğunu ifade etti ve şunları söyledi:

“Yatırım portföylerinin bir sonraki jenerasyonunu temsil eden ürünlere olan yatırımcı talebini karşılamak için atılan bu adım bir dönüm noktasını ifade etmektedir. Grayscale’in genişleme politikasının ETF’ler yönünden nasıl ilerleyeceğini gösteren bir ilk adım oldu. GFOF sayesinde, yatırımcılar artık küresel finansal sistemin değişiminde çok önemli rol oynayan şirketlere yatırım yapma fırsatına da sahip olacaklar”

Grayscale, ETF için yönetici ve hizmet sağlayıcı olarak U.S. Bank’ı seçerken, Foreside ise ETF’nin distribütörü olarak hizmet sunacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap